Premiérový bod trefil dorostenec Tóth

Strání Sport 22 / 08 / 2021

Fotbalisté Strání si do tabulky připsali první bod, který jim ve druhé minutě nastavení zařídil šestnáctiletý dorostenec Sebastian Tóth! Kdyby ale svěřenci kouče Erika Laca byli odvážnější směrem dopředu, nejspíš slavili první vítězství.

Holešov - Strání 1:1

Souboj týmů, které čekají na tříbodový úlovek, skončil spravedlivou remízou. I když se zrodila až v nastavení. Šancí totiž bylo na obou stranách jako šafránu. O jedinou branku prvního poločasu se nakonec paradoxně postarali Straňané, respektive fatální nedorozumění stopera Řiháka s brankářem Čubíkem, které bez milosti potrestal Křenek. Kdo očekával, že ve druhém poločase hosté zvednou stavidla ofenzívy, byl zklamaný.

Směrem dopředu byli Řihák a spol. hodně sterilní, jejich útočná snaha končila většinou před šestnáctkou. Hráči si po špatném rozjezdu jakoby nevěří, přitom v přípravě utrpěli jedinou porážku, a to v generálce od Hodonína (0:1). Svou roli však hrají i absence, na marodku nově přibyl Horňák a Čaňo. Zápas nedohrál Hruboš.

Trn z paty hostům nakonec vytrhl střídající Salay, který měl prsty ve vyrovnávající brance. Ve druhé minutě nastavení zatáhl míč po pravé straně do vápna, zbavil se obránce a naservíroval míč jako na stříbrném podnosu osamocenému Tóthovi, který se placírkou nemýlil. Na Zelničkách věří, že cenný bod potvrdí v neděli dopoledne proti Bzenci. Branka: Tóth. Poločas 1:0.

STRÁNÍ: Čubík - Sedláček, Řihák, Silnica, Leskovjan - Hnilo, Palík, Spáčil, Tóth, Kolaja (74. Salay) - Hruboš (63. Pavluš).