Přesilovka nepomohla

Strání Sport 13 / 06 / 2018

Tasovice - Strání 3:2 (1:2)
Fotbalisté Strání vyrazili na jih Moravy na hřiště pátých Tasovic s jasným cílem, a to bodovat. Sice od 13. minuty prohrávali 1:0, kdy se domácí trefili ze standardní situace. Straňané nesložili zbraně a dál šli za svým cílem. Ve 25. minutě zahrával Copko pokutový kop, který s přehledem proměnil. O dvanáct minut později nasadil k brejku a poslal hosty do vedení. Když v závěru první půle domácí Lapeš zkoušel hlavního sudího obelstít pádem v pokutovém území, uviděl druhou žlutou a putoval předčasně pod sprchy. Hosté tak do druhé půle vstupovali nejen s jednobrankovým vedením, ale také v přesile jednoho hráče. Potvrdit důležité vítězství mohli jak Obiechina, tak i Straňák, ale to by museli své brejky dotáhnout do konce. V 58. minutě tak přišel trest v podobě vyrovnání a v 65. minutě domácí si opět vzali vedení na svou stranu. „Soupeř hraje o deseti, my vedeme a nakonec prohrajeme. To opravdu dokážeme jenom my. Hrajeme o záchranu a necháme si dvakrát zbytečně utéct soupeře a inkasujeme. Prostě se to s námi táhne celou sezonu, že doplatíme na kvalitu kádru. Ale máme před sebou poslední utkání s poslední Třebíči a to snad zvládneme a nebudeme se doma trápit,“ uvedl Zdeněk Šebesta, trenér Strání.