Prestižní trofej zůstala u Čtverce, Novoveští těsně porazili Trenčín

Ostrožská Nová Ves Sport 05 / 09 / 2021

Sbírka šedesáti medailí jim zajistila vítěznou trofej! Rychlostní kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves vyhráli 29. ročník mezinárodního mistrovství Moravy Slovácká 500 na novoveském jezeře Čtverec s nepatrným náskokem před slovenským Trenčínem a Přerovem. Titulem šampiona se pyšní hned deset domácích borců.

Šampionát, který byl současně pokračováním Velkomoravské ligy, přilákal 350 pádlujících z 28 klubů z Moravy, Čech, Slovenska a Lotyšska. I když vyslanci některých zemí oželeli start kvůli domácím šampionátům, sešla se na Slovácku tradičně velká konkurence. Program 191 jízd na 500 a 200 metrů otevřel páteční prolog Okolo Čtverca. „Historie samotné Slovácké 500 sahá až do roku 1959,“ připomněl Ludvík Ondračka, moravská ikona kanoistiky.

„Jako už tradičně se medaile rozdávaly ve všech věkových kategoriích a nejen v klasických disciplínách. Finálové souboje klubových čtyřkajaků a čtyřkánoí, ale i mixů na deblkajaku a deblkánoi se už staly nedílnou součástí populární akce se zahraničním přesahem,“ těší Víta Pjajčíka, trenéra a předsedu pořádající TJ Ostrožská Nová Ves. Velkým zpestřením byl česko-slovenský souboj sedmikánoí, který nakonec vyzněl nerozhodně. Pětistovku totiž vyhrála česká a sprint slovenská loď.

Novoveští rychlostní kanoisté nakonec vybojovali rovných 60 medailí (10-18-32) a v konečném účtování posbírali 302 bodů, druhý Trenčín si připsal 299,50 a třetí Přerov 241,50 bodů.

Zápolení kanoistů na 500 m, které se jelo už podeváté jako Memoriál Bohumila Hlůška, mistra Československa, vyhrál přerovský Josef Havlík.

autor: ceh, vp