Přestřelka pro Boršice

Slovácko Sport 02 / 11 / 2017

Chropyně - Boršice 4:5 (3:3)
S cílem vybojovat důležité body před zimní přestávkou odjížděli hráči předposledních Boršic na hřiště poslední Chropyně. Z utkání, ve kterém padlo úctyhodných devět branek, putují tři body na Slovácko. Aby také ne, když Boršičtí začali dobře a ze tří šancí všechny do 25. minuty proměnili. Jenomže pak se vzchopili i domácí, kteří odpověděli rychlým gólem na 1:3 a do konce poločasu dokonce stihli i vyrovnat. I když jejich druhý gól padl z údajného ofsajdu. „Závěr první půle byl z naší strany špatný, naštěstí jsme se do opětovného vedení dostali hned po změně,“ uvedl Libor Soldán, trenér Boršic. A právě rychlý gól hned ve 47. minutě v podání Kaspřáka byl asi rozhodující. Poté se totiž hra začala odehrávat jenom mezi šestnáctkami, po standardce v 69. minutě, kdy střídající dorostenec Krsička vsítil pátou branku. Domácí ještě v 84. minutě utkání zdramatizovali, ale hosté si už vítězství vzít nenechali. „I přesto, že to ke konci bylo drama, vítězství jsme si naprosto zasloužili,“ dodal trenér Soldán, který do zápasu postavil hned trio dorostenců.
Branky: Kaspřák 2, Hanák, Ohnutek, Krsička
Boršice: Janečka - Vlček, Kaspřák, Hanák (90. Pfeffer), Lysoněk, Cigoš, Březina (46. Krsička), Náplava (61. Konečný), Ohnutek, Králík, Trlida.
Hluk - Rožnov p/R. 2:0 (0:0)
V první půli hráli domácí proti silnému větru, takže jakákoliv kombinace či přihrávka činila domácím problém. Paradoxně po větru hrající hosté svou „výhodu“ také nedokázali zúročit. Ve 20. minutě trefil Ondřej Machala z pěti metrů tyč hostující brány. Jinak přítomní diváci viděli v první půli bojovné utkání bez vyložených šancí. Po změně stran po větru hrající Hlučané nejprve nastřelili Martišem tyčku, v 55. minutě po obléhání branky se na levé straně dostal k míči Dohnal, který křižnou střelou prostřelil gólmana. V 70. minutě z trestného kopu trefil Straňák břevno. Hosté si žádnou šanci nevypracovali. To domácí v 82. minutě Dohnalem proměnili pokutový kop za faul na Martiše.
Branky: Dohnal 2
Hluk: Fojtík - Baroň, Horák, Zálešák (86. Němec), Dohnal, Straňák (89. Kuřina), Martiš, Zalubil, O. Machala, A. Machala, Galuška.
Výsledky: Luhačovice - Holešov 1:0, Morkovice - Baťov 3:0, Kvasice - Štítná 4:0, Bystřice p. H. - Provodov 0:1, Juřinka - V. Karlovice 4:0