Přestupová bomba! Víta Valentu zlanařilo Strání

Přestupová bomba! Víta Valentu zlanařilo Strání
Strání Sport 18 / 08 / 2016

Fotbalisté Strání, nováček krajského přeboru, hlásí posilu s velkým P. Vedení klubu přivábilo záložníka Víta Valentu, bývalého prvoligového borce 1.FC Slovácko, který má i bohaté zahraniční zkušenosti! Výraznou regionální stopu naposledy zanechal v Boršicích, odkud zamířil do Rakouska.
 „Když přišla nabídka ze Strání, neváhal jsem ani minutu. Jednání bylo velmi rychlé a trvalo ani ne dva dny. Minulý čtvrtek, to jsem byl zrovna s rodinou na dovolené v Luhačovicích, mi zavolali a druhý den jsem nabídku přijal,“ říká k rychlému a korektnímu jednání Valenta, který o návratu co nejblíž k domovu už delší dobu uvažoval.
„Strání se o mě zajímalo už v minulosti, ale tenkrát jsem už byl domluvený v Rakousku. Teď mi nabídka přišla vhod z rodinných důvodů, chtěl jsem už být blíž domovu,“ dodává třiatřicetiletý fotbalista.
I přesto, že je s týmem na všem domluvený, na svůj první zápas kvůli vyřizování formalit na rakouské straně stále čeká. „Přestup zamrznul někde v Rakousku, v Česku jsou všechny formality v pořádku, tak doufám, že o víkendu už nastoupím (třetí kolo krajského přeboru hraje Strání v sobotu v Chropyni - pozn. autora). S týmem tak zatím jenom trénuji,“ doplňuje Valenta, o kterého se zajímaly i jiné kluby, ale Strání bylo nejrychlejší. „Kdyby ale žádná nabídka nepřišla, zůstal bych v Rakousku, kde jsem byl domluvený, že v případě zájmu českého klubu mohu odejít,“ dodává.
Valenta má bohaté zkušenosti, kromě 1.FC Slovácko totiž hrával třeba i za holandský PSV Eindhoven nebo belgické Cercle Bruggy. A zkušenosti chce uplatnit ve Strání, kde je fotbal hodně populární, ale zároveň fanoušci hodně impulzivní. „Slyšel jsem, že je tam občas hodně veselo, ale pokud budeme hrát všichni to, co máme, nebudou mít důvod být na nás naštvaní,“ směje se Valenta, který se o zkušenosti podělí hlavně s mladšími hráči. „Ve Strání vyrůstá spousta talentů, tak snad jim moje rady budou k něčemu dobré a pomohou jim v kariérním růstu. Rád bych také trénoval malé kluky, třeba přípravku, nebo žáky,“ uzavírá letní posila fotbalistů Strání.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace