Převrat ve Zlechově, předsedu asi odvolali v rozporu s legislativou!

Převrat ve Zlechově, předsedu asi odvolali v rozporu s legislativou!
Foto: sal
Zlechov Sport 17 / 01 / 2020

V klubu po valné hromadě dobrovolně skončil Jiří Kraml, trenér dorostu. Vycouvá i Petr Drobisz?

Převrat ve fotbalovém SK Zlechov vyvolal vlnu emocí! U předsednického kormidla klubu skončil po dlouhých čtyřiceti letech Bohumil Obdržálek, který zůstal po valné hromadě jako opařený. Jeho odvolání podle zdroje DOBRÉHO DNE zinscenovali bývalí hráči, kterým se nelíbilo, že údajně o všem rozhodoval úplně sám. Poslední kapkou bylo přihlášení týmu do krajské I.A třídy…
„Když jsem šel na valnou hromadu, ani ve špatném snu mě nenapadlo, čeho budu svědkem. Tři dny jsem to trávil a dodnes cítím obrovskou pachuť, bývalý předseda byl z funkce odvolán potajmu domluveným komplotem,“ těžko hledal slova Jiří Kraml, bývalý hráč Jiskry Staré Město a několik let trenér mužů Zlechova, který na podzim v klubu vedl dorostence. To už ale neplatí… „Lidé, dosazení do vedení klubu, jsou pro mě naprosto nedůvěryhodní. A proto od dorostu odcházím. Nevadí mi, že klub převzali mladí, hlavně je mi proti srsti způsob, jakým se dostali k moci,“ dodal rozezleně Kraml.
Valná hromada SK Zlechov byla na programu 5. ledna, stávající vedení chtělo pokračovat dál, volba výboru měla být jen formalitou. Jenže bývalí a současní hráči prvního týmu přišli s protinávrhem, který si prohlasovali. Otázkou však zůstává, jestli volba proběhla v souladu s legislativou. Hlasovací právo totiž dostali pouze členové FAČR, což je v rozporu se stanovami SK Zlechov… „Když není žalobce, není soudce,“ reagoval lakonicky jeden z účastníků valné hromady. Flintu do žitu hodil i odvolaný předseda. „Už to nechci nijak pitvat, ale samozřejmě mě to po těch letech mrzí, byla to podpásovka,“ reagoval už smířlivě osmašedesátiletý Bohumil Obdržálek, který do týdne odevzdá klíčky a udělá za působením ve fotbale tlustou čáru. „Nic jsme netušili, chystali jsme se, že budeme pokračovat dál. Ale takový je někdy život,“ posteskl si Obdržálek.
Štafetu po něm převzal Petr Štangl, který na podzim ještě hájil barvy Zlechova v krajské I.A třídě. „Změnu ve vedení jsme poprvé řešili už v létě, kdy pan Obdržálek proti vůli kabiny i trenéra kývl na dodatečný postup z druhého místa do vyšší soutěže. Nikdo o to nestál. Bohužel, to nebylo poprvé, kdy dnes už bývalý předseda rozhodoval úplně sám, aniž měl požehnání výboru, nebo hráčů…,“ tvrdí Štangl. Odeslání přihlášky do I.A třídy byla podle něj poslední kapka, kdy se proti předsedovi vzbouřila i kabina. „Jeho odvolání jsme skutečně řešili až na poslední chvíli, mezi Vánocemi a silvestrem, ale zkrátka sílily hlasy pro změnu ve vedení. A není pravda, že pan Obdržálek o ničem nevěděl, měl informaci, že navrhneme protikandidáta,“ pokračoval Štangl, podle kterého bývalý předseda ještě koncem roku stihl odvolat z funkce trenéra mužů Pavla Nožičku. A tak jeho první úkol je zajistit nástupce. Ve hře je příchod Petra Drobisze, bývalého prvoligového gólmana, který mimochodem jeden čas hájil branku právě Zlechova.
Jenže podle zdroje DOBRÉHO DNE po převratu v klubu už jeho zájem ochladl… „Taky jsem to slyšel. Ale v pondělí máme schůzku, kterou ještě nezrušil, takže uvidíme. Jeho příchod byl už domluvený, byl se koncem roku představit i v kabině. Když ale odmítne, musíme se poohlédnout jinde,“ uvědomuje si nový předseda klubu.
Úkolem nového tříčlenného výboru je podle něj lepší komunikace s kabinou, společné rozhodování o osudu klubu a průhlednější financování.

autor: Petr ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace