Přidali jen bodík, brankáři na vše nestačí

Uherské Hradiště Sport 21 / 09 / 2010

Hokejisté Uh. Hradiště ve třech domácích zápasech uhráli jen čtyři body

Druholigoví hokejisté Uherského Hradiště třízápasovou sérii na vlastním ledě nezvládli, ukořistili pouhé čtyři body, což je po čtyřech kolech řadí až na desátou příčku. Jediným pozitivem domácích vystoupení jsou výkony brankář Kůdely a Oharka.
Uh. Hradiště - Vsetín 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 2:0, 1:2)
Sakrajdovi boys vykročili do zápasu ospale, u každého puku byli o krok později a pomáhali si nedovolenými zákroky. Prohřešek Klabačky ani Sakrajdy však Valaši nepotrestali a na sklonku deváté minuty pykali. Z první vážnější šance Sakrajda vybojoval puk v rohu kluziště a nabil Sladkému, který propálil brankáře Hromadu. Jenže gól domácí z letargie neprobudil. Za dvě minuty Šimek v oslabení neustrážil Zajíčka, který vybruslil zpoza klece a mezi Kůdelovy betony zavěsil. A v 15. minutě už hosté vedli, když se pod víko trefil Sýs, další šance pochytal Kůdela. Až druhá třetina přinesla změnu, odstartoval ji nápor domácích a série vyloučení Valachů. Přesilovky však zůstaly nevyužity. Vyrovnání přišlo až ve 29. minutě, kdy červené světlo rozsvítil Červenka. Hradišťští byli na koni, soupeř se bránil jen za cenu faulu. Pykali však při dvojnásobném oslabení. Pšeja napřáhl od modré a Piluša zklepl puk mezi betony. Otočka skóre vnesla na hokejky Andrýska a spol. klid, sebevědomí, ze kterého pramenil čtvrtý gól. Kotačka ještě neuspěl, ale ve 49. minutě už se Sakrajda nemýlil. O odpověď se snažil Ševčík a po něm Farda, ovšem Kůdela čaroval. Jenže vyrovnání Vsetína nakonec nezabránil. Valaši nejprve využili 40 sekund trvající dvojnásobnou přesilovku a osm sekund před koncem si vynutil prodloužení Ševčík. Jenže v něm se už gól neurodil, a tak o rozdělení bodů rozhodovaly samostatné nájezdy. A v nich z domácích uspěl pouze Piluša, což na dva body nestačilo. Branky: 9. Sladký (Piluša), 29. Červenka (Schuster, Sladký), 33. Piluša (Pšeja, Skrajda), 49. Sakrajda (Vodák, Piluša). Vyloučení 11:11, využití 2:1, oslabení 0:1, střely na bránu 39:34, 750 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Heča, Sladkým Pšeja, Krystýnekm Šimek, Matula, Stašek, Vodák - Piluša, Andrýsek, Sakrajda - Nesrsta, Klabačka, Mikeš - Červenka, Novák, Schuster - Karpíšek, Kartusek, Kotačka.
Uh. Hradiště - Opava 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Kouč Petr Sakrajda postrádal obránce Sladkého, který už nehrál ani poslední třetinu proti Vsetínu. „Nejde to, po jednom ze soubojů jsem si přivodil svalové zranění,“ posteskl si Michal Sladký, který duel sledoval střídavě z tribuny a lavičky. Na jeho místě vedle Heči se tak postavil Stašek.
A domácí zahájili stejně jako proti Vsetínu - bídně. Z jejich hry bolely oči... A kdyby neměli v bráně skvělého Oharka, dvě nuly by v přestávce na ukazateli skóre určitě nesvítily. Když pak ve 24. minutě Kotačka otevřel skóre zápasu, zdálo se, že se karta otočí. Jenže se tak nestalo. Opava záhy srovnala a vrátila se do vyjetých kolejí z první třetiny. Důkazem bezmocnosti domácích budiž 91 sekund trvající dvojnásobná přesilovka, během níž vystřelil pouze Andrýsek. Branku ale minul. O osudu zápasu nakonec rozhodla poslední třetina. Už ve 43. minutě po vyšachování domácí obrany zasunul puk do klece Měch, jehož gól byl nakonec vítězný. Uherské Hradiště se totiž na odpověď nezmohlo, neboť opavského brankáře Iláše ohrozilo jen zřídka. Světlým okamžikem byla šance Andrýska a po něm Nováka. V 50. minutě už se ale skóre měnilo, ovšem na druhé straně. Pavelkovu ránu ještě Oharek vyrazil, ale na dorážku Suchánka pod víko byl překrátký. Čtvrtý gól měl na hokejce Grofek, který po chybě obrany postupoval sám, ale skulinku mezi Oharkovými betony nenašel. Domácí se sice snažili, jenže jejich útočné pokusy byly křečovité a nepřesné. Ke gólu nevedlo brilantní sólo obránce Heči přes celé kluziště, jeho pokus o bekhendový blafák totiž gólman vystihl, ani skoro minutová power-play. Branka: 24. Kotačka (Heča). Vyloučení 5:8, bez využití, oslabení 0:1, střely 27:26, 500 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Heča, Stašek, Pšeja, Krystýnek, Šimek, Matula, Šudoma - Sakrajda, Andrýsek, Piluša - Nesrsta, Klabačka, Mikeš - Karpíšek, Kundera, Schuster - Pochylý, Kotačka, Novák - Červenka.

1. Prostějov    4    0    0    0    26:10    12
2. Orlová    3    0    0     1    24:16    9
3. Šumperk    3    0     0     1    18:10    9
4. Přerov    2    0    0     1     19:12    6
5. Hodonín    2    0     0     1    17:13    6
6. Opava    2    0    0     2    14:10    6
7. Nový Jičín    2    0    0     2    15:16    6