Přímý sestup odvrátili, čeká je baráž

Staré Město Sport 26 / 03 / 2022

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město tříbodovým úlovkem v souboji dvojiček odvrátili přímý sestup, ve skupině o 11. až 15. místo už totiž neskončí hůře než čtrnáctí. O setrvání v soutěži se však ještě poperou v baráži, do které ještě zamíří třináctý tým a vítězové čtyř druholigových skupin.

STARÉ MĚSTO - Ostrava 3:0

Staroměstští nastoupili v téměř kompletní sestavě a začali velkým náporem. Po servisu Šulce vedli 6:0 a dominovali i v dalším průběhu první sady, když se nejvíce prosazovali Fabikovič a Žák. Druhý set byl vyrovnanější, domácí skvělou obranou na síti získali náskok 18:14 až v jeho polovině. Do koncovky šli ještě s pohodovým vedením 21:18. Jenže chybovali na příjmu i v útoku a soupeř šňůrou pěti bodů otočil. Domácí prostřídali sestavu, na servis přišel nahrávač Roman, na účko Sztolarik a změna přinesla první setbol VSK 24:23. Ostravští ještě srovnali, ale následné dva útoky Fabikoviče druhý set ukončily. Třetí se rozhodoval opět až v koncovce. Staré Město v jednom postavení ujelo za stavu 21:20 až k čtyřem mečbolům (24:20) a druhý po útoku nejlepšího hráče Fabikoviče proměnilo. Sety 16, 24, 21.

Ostrava - STARÉ MĚSTO 3:1

Hosté už nastoupili bez zkušeného Skyby, takže základní sestava měla věkový průměr 20 let. Ve vyrovnaném prvním setu vedli většinou Slezané, ale Staroměstští se drželi na dosah až do koncovky, ve které nakonec odvrátili tři setboly. Obdobný průběh měla i druhá sada. Mladíci v dresu VSK ji ztratili nejtěsnějším rozdílem. Hosté za stavu 0:2 výrazně přitvrdili na servisu, především zásluhou Fabikoviče a Kozáka šli do vedení až 21:15 a třetí set bezpečně získali. Ani v závěrečném setu nesložili zbraně, v souboji s mnohem zkušenějším soupeřem drželi vyrovnanou partii, ale v koncovce padli. Sety 26, 23, -17, 21.

STARÉ MĚSTO: Skyba, Šulc, Fabikovič, Gálík, Žák, Kozák, libero Struška, na střídání Roman, Sztolarik, Bláha, Mackovík, Dřímal.