Příprava mi problémy nedělá

Příprava mi problémy nedělá
Uherské Hradiště Sport 15 / 02 / 2010

Po letech strávených v Holandsku a Belgii, kde podobné věci nezažil, si záložník Vít Valenta znovu zkusil, jak chutná pořádná zimní příprava.

Zimní přípravu jsi okusil po delší době, jak ji hodnotíš?

Dá se říct, že příprava splnila to, co jsem od ní čekal, a zatím jsem ji zvládal bez problémů.
Příprava probíhala v několika etapách, která byla nejtěžší?
Každá měla něco do sebe. V Losinách to bylo asi nejvariabilnější, protože jsme tam měli mimo běhání i běžky, halu a hřiště, jinak to ale probíhalo veskrze podobně. Teď v Turecku jsme pak už hlavně pilovali hru a taktiku.
Na začátku přípravy se vám moc nedařilo výsledkově.
Výsledkově se určitě nedařilo, ale na začátku přípravy nejsou podle mě výsledky až tak směrodatné, protože se zkouší hráči, každý poločas hrajou jiní lidi. Navíc radši teď prohrávat a pak bodovat v lize než naopak.
Tvé výkony šly s přibývajícím časem nahoru, čím si to vysvětluješ?
Je to více věcí. Jsem tady v klubu i české lize půl roku, tak jsem si nějakou dobu zvykal na jiný styl hry a sehrával se s týmem, teď si mnohem víc rozumíme. Ze začátku to bylo horší, protože mezi stylem v Holandsku a tím tady je docela rozdíl. Všechno je záležitost i tvrdé práce a nasazení v zápasech. S prací přijde i forma. A co se kabiny týče, sedl jsem si asi se všema.
Ještě zpátky k přípravě, co říci k tureckému soustředění?
Tak předně jsem očekával mnohem lepší počasí, teploty a taky trávníky. To, co je v Kunovicích nebo na čem jsme hráli jiné zápasy, to někdy stálo za to. Třeba na Širůchu je sice povrch kvalitní, ale pořád je to umělka. Jenže jsme si vybrali trochu smůly, protože hezky jsme tam měli asi jen první a poslední den a teď, když jsme doma, tam prý mají dvacet stupňů. V první řadě ale hlavně šlo o to, abychom se ještě lépe sehráli a dobře se připravili na ligu, a to se myslím povedlo.
Jak hodnotíš přípravné zápasy proti evropským týmům?
Každý z těch týmů byl kvalitní, i když třeba Korejci hráli vzadu hodně naivně. Byli dobře technicky i fyzicky vybavení, ale jejich hra postrádala taktiku. Ruský tým hrál více silově, protože to odpovídá stylu jejich fotbalu, a nejkvalitnější byla asi Vojvodina Novi Sad.
Tvé osobní cíle pro jaro jsou asi jasné.
Tak samozřejmě každý fotbalista chce pravidelně hrát, to znamená svými výkony a přístupem přesvědčit trenéra. Navíc bych si přál, aby mi k tomu pomohlo i pevné zdraví.
Je něco, co bys ve své hře chtěl zlepšit?
Každým tréninkem se má co zlepšovat, takže pořád je na čem pracovat. Moc bych ale chtěl v lize dát gól. Zatím u mě platilo, že jaro mám lepší než zimy, tak snad to bude platit i nadále. Dám tu branku a pomůžu mančaftu dostat se co nejdříve ze spodních pater tabulky a sezonu dohrajeme v klidu.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace