Příprava odstartovala kondičními testy

Příprava odstartovala kondičními testy
Foto: Martin Otto  /  Ve Slovácku startuje dnes naplno příprava na novou sezónu.
Uherské Hradiště Sport 15 / 06 / 2022

Fotbalová mašina jménem 1.FC Slovácko se dala do pohybu.

V loňské sezóně válcovala své soupeře, v národním poháru nenašla přemožitele a ve finále vymazala ze hřiště i sebevědomou Spartu. Jenže historický úspěch už je zapsán do kronik a po měsíci odpočinku nastávají hráčům tréninkové galeje a také nová výzva: Pokusit se prodrat kvalifikačním sítem do skupiny jedné z evropských pohárových soutěží. Návrat do reality absolvovali svěřenci Martina Svědíka na tradičních, předsezónních, kondičních testech v Olomouci. 

„Pamatuji si na svou první přípravu, to jsem nevěděl, do čeho jdu, tak jsem byl natěšený a jezdil jsem jak myš. Čím je člověk starší, tím více se musí přemlouvat, protože ty začátky přípravy, než se do toho dostane, nejsou vůbec příjemné. Na druhou stranu je jasné, že bez toho by to nešlo,“ uvědomuje si na běžeckém pásu nestor Milan Petržela, který prodloužil s klubem smlouvu rovnou o dva roky. Na rok se upsali Slovácku také zkušený kapitán Michal Kadlec a Jan Kalabiška. Na druhou stranu se zpečetil odchod Václava Jurečky, který nakonec kývl pražské Slavii, a padla i teoretická možnost na návrat Jana Klimenta, který obleče dres mistrovské Plzně. V řešení je také možný odchod Lukáše Sadílka, o kterého se zajímá Sparta, a jako část protiplnění není vyloučen příchod dalšího odchovance Michala Trávníka, který by Sadílka mohl nahradit ve středu pole. 

Fotbalová mánie však nestartuje jen pro hráče. 20. června se rozběhne výměna a později i prodej permantních vstupenek, o které bude letos určitě nebývalý zájem, protože budou garantovat mj. předkupní právo pro utkání Slovácka v kvalifikačních a případně i skupinových zápasech evropských pohárů.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist