Přípravka Slovácka nejlepší v republice

Martin Cícha, Tobiáš Janoušek, Ondřej Hastík, Tadeáš Tichánek, Marek Burda, Jakub Ventrča, Filip Hruška, Dominik Chaloupka, Jan Raštica, gólman Jakub Hastík. Trenér Jan Ondra.
Uherské Hradiště Sport 23 / 05 / 2016

Velmi náročný turnaj se zlatou tečkou na konci mají za sebou malí fotbalisté 1.FC Slovácko věkové kategorie U 8, kteří dokázali zvítězit na prestižním turnaji Ondrášovka Cup, který je považován za neoficiální mistrovství republiky. Do závěrečného dvoudenního turnaje v Táboře zasáhlo celkem 26 týmů. Kluci ze Slovácka bojovali v základní skupině B, ve které obsadili 3. místo, a postoupili do další fáze turnaje, tzv. zlaté skupiny, kde taktéž skončili na třetím místě a zajistili si postup do čtyřčlenného finále. V něm porazili Spartu Praha 5:2 a Hradec Králové 3:2. „Radost kluků byla obrovská. Zvítězit v tak náročném turnaji zaslouží velký obdiv. Naším přáním bylo postoupit do zlaté skupiny a pak už jsme šli zápas od zápasu. Porazit ve finále silnou Spartu, to byla pro kluky asi ta největší odměna, protože ve zlaté skupině nás porazila 6:0 a stejně tak Hradec nás porazil 1:0,“ uvedl jeden ze dvojice trenérů Jan Ondra. Tím druhým byl Ivo Blažek.
Úspěch fotbalistů Slovácka je o to cennější, protože v minulých letech pokaždé klub skončil v poli poražených. „Letos se sešla vynikající parta kluků a jejich rodičů, kteří kluky neustále povzbuzovali. Na hráčích bylo vidět, že hrají srdíčkem a chtějí uspět. Hráli kolektivně, a proto zvítězili,“ smekl poklonu budoucím nadějím velkého fotbalu ve Slovácku Ondra.
Kluci během turnaje absolvovali 21 zápasů, přičemž každý trval třináct minut. V průměru tak hráli každou půlhodinu. Odměnou jim byl nejen pohár a medaile, ale také velký dort.
Zrcadlo výsledků 1. FC Slovácko:
Základní skupina: - Olomouc 0:3, - Bohemians 1905 2:2, - Hr. Králové 0:1, Pardubice 2:2, - Brno 11:0, - Opava 4:1, - Ml. Boleslav 4:3, - Jihlava 1:0, - Xaverov 2:1, - Tempo Praha 4:1, - Táborsko 5:0, - Strakonice 2:2.
Zlatá skupina: - Sparta 0:6, - Vyškov 2:1, - Dukla Praha 4:2, - Slavia Praha 3:2, - Ostrava 5:1, - Liberec 4:1, - Ústí n/L. 3:0, - Hr. Králové 0:1, - Opava 4:1, - Bohemians 1905 2:2, - Ml. Boleslav 4:3, - Xaverov 2:1. Finále: - Sparta 5:2, - Hr. Králové 2:1.