Přišel jsem chytat ligu, ne sedět na lavce

Přišel jsem chytat ligu, ne sedět na lavce
Foto: fotbollsverige.se
Sport 10 / 01 / 2012

Dušana Melichárka, první posilu slováckého prvoligového celku, jsme zastihli těsně před odletem ze švédského Malmo, kde si vyřizoval poslední formality, které mu bránily v návratu do Čech.
Ve švédském Malmo vám skončila smlouva, ale ve svých vyjádřeních jste dával jasně najevo, že zatím preferujete zahraničí. Byl jste kousek od prodloužení smlouvy v Malmo, měl jste nabídky i z jiných zemí západní Evropy. Jak to, že přišel naráz takový zvrat? To vám při dovolené tak zachutnaly slovácké Vánoce a cukroví, že jste změnil rozhodnutí?
(smích) Hlavně rozhodlo, že chci pokračovat v kariéře a při prodloužení smlouvy v Malmo bych zřejmě seděl na lavičce. Samozřejmě neříkám, že se to nemůže stát ve Slovácku. Po jednání s panem Pojezným, Krejčím i Soukupem jsem se rozhodl. Je asi jasné, že v tom rozhodnutí nezvítězily ekonomické podmínky. Pro Slovácko rozhodlo více aspektů, které už není třeba rozvádět. Teď jsem zde.
Klub s informací o dohodě s vámi vyšel hned po Novém roce. To jste museli jednat snad i na silvestra.
Všechno to šlo skutečně velmi rychle, dohodli jsme se asi ve čtyřech dnech a v úterý jsem podepsal podmínky smlouvy.
To vám myšlenka vrátit se domů musela hlodat v hlavě už dříve.
Nikde není napsané, že se vracím na deset let. Smlouvu mám podepsanou na určitou dobu a pak se bude zase rozhodovat o další budoucnosti. Momentálně je moje budoucnost ve Slovácku. Sedl jsem si s přítelkyní, s rodiči, ale konečné rozhodnutí bylo na mně.
Mluví se o tom, že smlouva je podepsána na dva a půl roku…
Tuto informaci vám neřeknu, to musí sdělit samotný klub.
V dřívějších rozhovorech jste říkal, že vaší švédské přítelkyni se moc do Čech nechce. Ta z toho asi velkou radost neměla.
Přiletěla za mnou zrovna, když jsem jednal se Slováckem. Samozřejmě že z toho velkou radost neměla. Ze všech nabídek byla nakloněná té, abych prodloužil smlouvu v Malmo.
Půjde s vámi na Slovácko?
Zrovna jsme se dohodli, že zůstane ve Švédsku a já jdu do Česka. Pro ni je to těžké. Má svoji práci i rodinu ve Švédsku. Neznamená to ale, že jdeme od sebe. Prostě jsme naši situaci vyřešili takto.
Rodiče byli asi rádi, že se syn vrací domů. Dal jste na jejich přání?
Rodiče jsou samozřejmě rádi, že budu doma. V rozhodování to ale nehrálo hlavní roli.
Podpisu smlouvy bránily formality. Máte je dnes už vyřešené, kdy tedy podepíšete smlouvu ve Slovácku?
V úterý se budu hlásit panu Soukupovi na tréninku. Chtěl jsem za týmem už na soustředění do Nového Města, ale situace byla specifická v tom, že se mnou byla přítelkyně a nepočítal jsem s tím, že se do Česka vrátím. Proto jsem si musel ve Švédsku vyřídit nějaké záležitosti.
Vaši budoucí spoluhráči mají za sebou týden na běžkách. Jak ten týden budete dohánět, nebo jste se ve Švédsku kondičně připravoval?
Vlastně ano. Běhal jsem po úřadech. (smích) Od konce sezóny jsem se ale připravoval. Chodil jsem běhat, hrávat fotbal s klukama. Je jasné, že kondiční soustředění budu dohánět. Na programu jsou vždy dva tréninky a já si budu muset přidávat po večerech. U nás gólmanů je to ale specifické. Takovou kondici jako hráči nepotřebujeme. Potřebujeme spíše sílu, takže si spíše zajdeme do posilovny. To mně bude chybět nejvíc.
Odcházel jste jako neznámý amatér, který má blíže k řemeslu než k fotbalu. Vracíte se jako zkušený profesionál s velmi dobrou pověstí. Počítáte s tlakem od vedení klubu, ale třeba i od známých a kamarádů, kterých tady máte určitě spoustu?
Tak to je. Máte pravdu. Myslel jsem na to před podpisem smlouvy. Na druhou stranu už to, že mám na Slovácku všechny kamarády, rodinu, známé, je pro mě velká motivace a ta ve fotbale dělá také dost.
Momentálně jste v klubu čtyři brankáři. Trenér Soukup říká, že na A i B-mužstvo je to akorát. Vy však asi třetí ligu chytat nechcete? Tu jste si užil už před svým odchodem.
Jo jo, tam mám už odchytaných dost zápasů… (smích) Do Slovácka nejdu proto, abych chytal třetí ligu nebo seděl na lavce, i když pozice Miry Filipka je mi jasná. I o tom jsem přemýšlel.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace