Přivezli sedm medailí

Uherský Brod Sport 25 / 05 / 2010

Plavci z Uherského Brodu o sobě dali nahlas vědět na oblastních přeborech ve Zlíně, které jsou kvalifikací pro mistrovství republiky a Poháry Moravy. Třináctičlenná výprava přivezla z města obuvi sedm cenných kovů (0-2-5), což je největší medailová žeň v historii klubu.
Tři medaile získala Štěpánka Michalčíková, která doplavala druhá na 50 m motýlek a 100 m volný způsob, třetí byla na poloviční trati. Dvě bronzové ukořistil Jan Kaděra na 400 a 200 m volný způsob. David Dvořák byl bronzový na 200 m volný způsob a na poloviční prsařské trati. A všichni s výjimkou Kaděry přidali i oddílové rekordy.
Broďané se představili i na závodech žactva v Prostějově. Starší žák Martin Kadlec obsadil na 400 m polohový závod druhé místo. O rok mladší Jan Kopunec pak na stejné trati vytvořil oddílový rekord.