Probouzí se, soky krotí Kůdela

Uherské Hradiště Sport 05 / 10 / 2011

Hokejisté Uh. Hradiště smazali nulu v kolonce bodů

Hokejisté HC Uherské Hradiště jak se říká zabrali šponu a v týdnu smazali nulu v kolonce bodů. Po prohře v prodloužení na ledě Valašského Meziříčí se v sobotu dočkali prvního tříbodového úlovku, když na jejich štítě zůstal Frýdek-Místek. Pod vítězství se výrazně podepsal výtečným výkonem gólman Hynek Kůdela.
Val. Meziříčí - Uh. Hradiště 6:5 po prodl. (2:3, 2:0, 1:2 - 1:0)
Sladký a spol. měli parádní rozjezd, už ve druhé minutě totiž prostřelil při přesilové hře gólmana Slováka pohotově Mikeš. Jenže radost hostů měla jepičí život, za pár sekund bylo srovnáno a v polovině první třetiny už Valaši vedli, když využili dvojnásobnou přesilovku. Houpačka však pokračovala, ještě do první sirény hosté dvěma góly během 105 sekund otočili kormidlem zápasu.
Domácí v prostřední části přidali na otáčkách a znovu převážili misky vah na svou stranu. I Hradišťští měli velkou šanci pohnout se skóre, ale Antonovičovi nevyšla Forsbergova klička při nařízeném trestném střílení. A když pak v 52. minutě Valašské Meziříčí zvýšilo na 5:3, zdálo se být vymalováno. Hosté však nesložili zbraně, za tři minuty Sakrajda zařídil kontaktní gól, jeho táta na trenérské lavičce si vzal oddechový čas a za dalších 11 sekund srovnal krok Mikeš! Finiš jako hrom pokazilo prodloužení, v němž za záda jinak výtečného brankáře Kůdely zapadla náhodná střela Kopeckého... Branky a asistence: 2. Mikeš (Hrabec, Šafařík), 19. Mikeš (Šafařík), 20. Antonovič, 54. Sakrajda (Křemeček, Antonovič), 59. Mikeš (Sladký).
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Štastný, Sladký, Krystínek, Matula, Rapant J., Vodák, Rapant M., Sakrajda, Antonovič, Hrabec, Knebl, Mikeš, Karpíšek, Šoula, Křemeček, Němec, Kadlčík, Šafařík.
Uh. Hradiště - Frýdek-Místek 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Sakrajdovi boys potvrdili stoupající formu a před vlastními fanoušky se na třetí pokus dočkali prvního letošního vítězství, pod které se výrazně podepsal famózní gólman Hynek Kůdela.
V první třetině ještě domácí hráli jakoby se zataženou ruční brzdou, tudíž se často uchylovali k faulům, které však soupeř nepotrestal. Naopak ve vlastní přesilovce kapituloval, když v 15. minutě při vyloučení Sakrajdy otevřel skóre Křemeček.
Gól domácí povzbudil a od druhé třetiny na ledě kralovali, když se do černého trefil Antonovič a v přesilové hře i Mikeš, který těžil z nezištné Sakrajdovy přihrávky zpoza frýdeckomístecké klece. Jeden z klíčových okamžiků přišel v polovině poslední části, kdy Uh. Hradiště zvládlo 131 sekund trvající dvojnásobné oslabení. „Kdybychom inkasovali, ještě by to asi bylo drama,“ uvědomoval si i kouč Sakrajda. Jeho výběr pak ještě přidal další dva góly a rozhodl o veledůležitém vítězství. Drobnou kaňkou je pouze gól soupeře, který přišel sedm sekund před závěrečnou sirénou a připravil Kůdelu o shotout. Branky a asistence: 15. Křemeček (Mikeš), 25. Antonovič (Sakrajda), 33. Mikeš (Sakrajda), 57. Křemeček (Šoula), 60. Červenka (Sakrajda, Antonovič), vyloučení 9:5, využití 1:0, oslabení 1:0, 400 diváků.
UH.HRADIŠTĚ: Kůdela - Štastný, Sladký, Krystýnek, Šafařík, Rapant, J. Matula, Vodák - M. Rapant, Sakrajda, Antonovič - Červenka, Knebl, Mikeš - Karpíšek, Šoula, Křemeček.

Očima trenéra
„Kluci konečně proměňovali šance a zaslouženě zvítězili, jen mě stále trápí plejáda vyloučených... A škoda že jsme v závěru nepomohli Hynkovi vychytat nulu, chytal výborně, byla by to třešnička na dortu.“

1. Přerov    6    6    0    0    0    26:14    18
2. Vsetín    7    5    0    0    2    28:18    15
3. Karviná    6    4    0    1    1    25:15    13
4. Havířov    6    3    2    0    1    21:15    13
5. Opava    6    4    0    1    1    23:19    13
6. Val. Meziříčí    6    2    2    0    2    24:23    10
7. Prostějov    6    3    0    0    3    23:20    9
8. Nový Jičín    6    2    0    0    4    10:15    6