Prodloužení odmítl Červenka

Uherské Hradiště Sport 25 / 01 / 2012

Boj o play-off je stále otevřený, Uherské Hradiště žije

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště vyslali do Frýdku-Místku a Nového Jičína jasný signál - boj o play-off ještě nevzdáváme! Svěřenci Petra Sakrajdy totiž na domácím ledě po bojovném výkonu, podpořeném výtečnými zákroky brankáře Hynka Kůdely, porazili Vsetín a ztrácejí na vyřazovací boje jen čtyři body. A ještě mají zápas k dobru...

Uh. Hradiště - Vsetín 4:3
Po úvodní pětiminutovce, která spíš připomínala šachovou partii, v níž týmy vyčkávaly na chybný tah soupeře, převzali iniciativu Valaši. Varování Heše však domácí nevzali vážně a na začátku 11. minuty inkasovali, když nahození od mantinelu před branku šikovně tečoval za Kůdelova záda Kubo. Zraněními a odchody hráčů zdecimované Hradiště se však překvapivě brzy oklepalo a v 15. minutě soupeři přichystalo nečekaný dvouúder! Za čtyři sekundy nejprve využil přesilovou hru nechytatelnou dělovkou Červenka a za dalších 29 sekund si hostující obrana nepohlídala Matějku, který se vynořil zpoza branky. Jeho pokus ještě gólman Hromada vyrazil, ale na dorážku Sekerky už byl překrátký. Valaši zůstali jak zkoprnělí, úplně vypadli z tempa a na konci 19. minuty jejich rozpoložení využil přesnou trefou Matějka.
Druhá třetina se proměnila v marný boj vsetínských útočníků s gólmanem Kůdelou, který chvílemi doslova čaroval! Na branku Uh. Hradiště se valil jeden útok za druhým, chvílemi to vypadalo, že Valaši hrají přesilovku... Jenže Korčák, Hruška i o blafák se pokoušející Sprušil si vylámali zuby na Kůdelovi. A když už byl skoro překonaný, překazil Kubovi radost obětavý zákrok Hrabce.
Do poslední dvacetiminutovky vykročili domácí aktivněji, ale Lažek nedokázal puk ani nadvakrát protlačit za Hromadova záda. Poměr sil nezměnila ani přesilová hra Vsetína, který byl v početní převaze doslova žalostný, ale aspoň zvládl vyvolat pár drobných šarvátek... Sudí tak z jedné vody poslal za katr čtyři hráče, po dvou na obou stranách. Jakmile se trestná lavice vyprázdnila, hosté udeřili. Na začátku 51. minuty zapomněla domácí obrana na modré číhajícího Zúbka, který našel volné místo nad levým betonem brankáře Kůdely, a za 54 sekund už na ukazateli skóre svítily dvě trojky. Vsetín vrátil do hry Vítek. Když už se pozvolna schylovalo k prodloužení, přišel závar před Hromadou, po kterém poslal vyražený puk po Hrabcově střele do sítě Červenka. Na povzbuzující výhře domácích už nic nezměnila ani vsetínská power play. Branky a asistence: 15. Červenka (Jedlička, Hrabec), 15. Sekerka (Matějka), 19. Matějka (Sekerka, Krystýnek), 59. Červenka. Vyloučení 5:6, využití 1:0, 410 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Šťastný, Jedlička, Krystýnek, Matula, Sladký - Hrabec, Kříž, Horehleď, Sekerka, Matějka, Červenka, Lažek, Ondra, Křemeček, Rozhon, M. Rapant.