Prodloužily si přestávku a byly druhé

Nezdenice Sport 30 / 06 / 2010

Jako přes kopírák, přesně tak skončil druhý ročník fotbalového turnaje žen o Pohár starosty Nezdenic. Finále totiž mělo stejné obsazení jako před rokem. Domácí výběr změřil síly s Topoľčany a opět prohrál (0:2). Třetí skončily fotbalistky Velkých Pavlovic.
„Obhájce prvenství z Topoľčan je novým účastníkem první slovenské ligy a na turnaji jen potvrdil fotbalovou vyzrálost,“ smekl před soupeřkami trenér Lumír Petrka. Jeho výběr přitom mohl otevřít skóre ještě v prvním poločase, jenže kanonýrka Švecová minula prázdnou branku. A trest přišel krátce po přestávce. „Inkasovali jsme hned v prvním minutě,“ litoval Petrka. „Holky se pak snažily o vyrovnání, ale dvě minuty před koncem kapitulovaly podruhé a bylo vymalováno. Třem stovkám diváků se však zápas musel líbit,“ doplnil lodivod.
Zrcadlo výsledků, skupina A: Topolčany - Vel. Pavlovice 4:1, - Kostelec na Hané 10:0, Vel. Pavlovice - Kostelec na Hané 4:1, skupina B: Nezdenice - Vítkovice 3:0, Tomaštíková 2, Švecová, - Bratislava Dúbravka 1:1, Tomaštíková, na pen. 4:3, Bratislava Dúbravka - Vítkovice 1:0. O 5. místo: Vítkovice - Kostelec na Hané 2:0, o 3. místo: Velké Pavlovice - Bratislava Dúbravka 2:2, na pen. 3:2, finále: Topolčany - Nezdenice 2:0 (0:0).
NEZDENICE: Manová - Minárechová, Drgová, Petrková st., Synčáková - Ponížilová, Mendlová, Janíčková - Tomaštíková, Švecová, Strouhalová. Střídaly: Petrková ml., Pavlisová, Sivková.