Prohráli jen jednu čtvrtinu

Uherský Brod Sport 28 / 04 / 2014

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod (U13), čerství vicemistři Oblastního přeboru střední Moravy, vyhráli turnaj čtyř týmů v Kyjově, když soupeřům nedali vůbec žádnou šanci.
Svěřenci kouče Jiřího Pršaly nejdříve rozdrtili na kopytech domácí „áčko“, které však nastoupilo v oslabené sestavě. Pršalovi boys měli výraznou výškovou převahu a na palubovce jasně dominovali, konečný rozdíl skóre 91 bodů nepotřebuje další komentář.
Ve druhém vystoupení se tým od Olšavy utkal s domácími dívkami, které budily respekt už při rozcvičce. Byly totiž vyšší, rychlejší a atleticky vyspělejší. „Kluci navíc byli ukolébání snadným úvodním vítězstvím a překvapilo je, že jim děvčata nenechávala vůbec žádný prostor a v soubojích pod košem se s nimi vůbec nemazlila,“ uvedl Ivo Mikulec, vedoucí brodského týmu. Nejvíce ran schytal Mahdalík, na kterém visely dvě hráčky jako baňka na vánočním stromečku, vyfasoval krvavé šrámy kolem očí, ale přesto byl sám napomínán. Zápas nedohrál Mahdal, který skončil s nezaviněným zraněním v nemocnici. „Má kotník v sádře,“ prozradil Mikulec. Broďané nakonec vyhráli o 14 bodů, ale opět se ukázalo, že mají problém naplno se soustředit proti holkám.
V závěrečném vystoupení už ale Spartak opět potvrdil roli favorita, když se proti Podolí u Brna trápil jen první čtvrtinu (8:8). Ve druhé části se však Podolí trefilo do obroučky jen dvakrát a nebylo co řešit. „Turnajem jsem prošli bez porážky a pouze s jednou prohranou čtvrtinou. Za bojovnost a nadšení z hry zaslouží absolutorium Balija a Mahdadlík,“ uzavřel Mikulec.
Zrcadlo výsledků: Uh. Brod - Kyjov A 112:21 (58:16), - Kyjov B (holky) 57:43 (29:20), - Podolí u Brna 60:26 (31:12).

autor: ceh, im