Prokletí druhých poločasů trvá

Uherský Brod Sport 04 / 09 / 2014

Kdyby se hrálo jen na první poločasy, mají divizní fotbalisté ČSK Uherský Brod 8 bodů a skóre 2:0. Fotbal se však odjakživa hraje na dva poločasy. A právě druhou pětačtyřicetiminutovku svěřenci Františka Ondrůška vůbec nezvládají. Ve čtyřech odehraných kolech v nich třikrát inkasovali tři góly...!
UH. BROD - Mutěnice 1:3
„Ještě jsem hráčům v přestávce připomínal loňský zápas s Bystřicí nad Pernštejnem, ve kterém jsme rovněž po poločase o gól vedli, ale prohráli 1:4. Bohužel si má slova nevzali k srdci,“ zlobil se kouč Ondrůšek, jehož výběr ve druhém poločase tradičně po hrubých chybách třikrát kapituloval. A čisté svědomí zřejmě tentokrát nemá ani jeho bratr Miroslav, stálice mezi tyčemi. „Druhý gól šel doprostřed brány,“ vysvětlil lodivod, který v týdnu plánuje pohovory s hráči a důkladný rozbor sobotního zápasu u videa. „Máme nejzkušenější středovou linii v soutěži, a přesto jsme ve třech druhých poločasech dostali devět gólů. A to je silná káva,“ pokračuje nabroušený Ondrůšek.
Broďané přitom první poločas zvládli, byli lepším týmem a Josefíkem otevřeli skóre zápasu. Jenže Hruboš odmítl pojistku a po přestávce přišel nečekaný obrat, který odstartovala hrubice Kúdely, po níž soupeř srovnal krok. „A pak už to byl obvyklý obrázek. Kluci si přestali věřit a kupili chyby, které soupeř trestal,“ posteskl si Ondrůšek. Domácí ještě měli šanci se vrátit do zápasu, ale Pochylý ani Nevařil své šance nedotáhli do konce. ČSK tak patří jedenáctá příčka. Kdyby však udrželi vedení, ztrácí tři body na vedoucí Hodonín... Branka: Josefík. Poločas 1:0.
UH. BROD: Ondrůšek - Nevařil, M. David, Vrága, Kúdela (J. Pochylý) - Josefík, Šálek, R. David, Mančík (Odstrčil) - Hruboš, Michalec (Zemánek).