Prokletí zlomila Zderčíková

Uherský Brod Sport 25 / 04 / 2014

Přepište dějiny! Fotbalistky ČSK Uh. Brod si připsaly na konto historicky první vítězství v divizi. Strůjcem tříbodového úlovku se stala Eva Zderčíková, bývalá hráčka Otrokovic a Slovácka, která premiérový start v brodském dresu okořenila dvěma góly.
Uh. Brod - Mutěnice 2:1
Broďanky začaly aktivně a po půlhodině hry zahrozila Slavíčková, trestný kop však zatočila těsně vedle levé šibenice. Trenérce Zdeňce Skupinové pak vyšel parádně taktický tah, když exligovou Zderčíkovou nasadila do hry až po změně stran. Proti soupeři, který přijel jen v jedenácti, to byla trefa do černého. Zderčíková rozbýhala záložní řadu a v 57. minutě poprvé překonala legendární Bronislavu Doksanskou, která je v 66 letech nejstarší brankářkou na světě! Za šest minut sice Mutěnice po parádním lobu Zálešákové srovnaly krok, ale poslední slovo měly Broďanky. V 90. minutě zahrála Slavíčková rohový kop na zadní tyč a na volej Zderčíkové byla „babička“ v brance Mutěnic, která měla na hřišti i dvě vnučky, překrátká. Branky: Zderčíková 2. Poločas 0:0.
UH. BROD: Horáková - M. Kučerová (46. Šmilauerová), Petrková st., Slavíčková, Chovancová, Straková, Chmelová, L. Kučerová (51. Crlová), Petrková ml. (46. Zderčíková), Vítková (56. Pospíšilová), Oharková.