Proměnili mečbol a jsou v semifinále

Brno Sport 15 / 02 / 2011

Volejbalisté VSK se o finále poperou s Dobřichovicemi

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město jsou k nezastavení! Ve čtvrtfinále play-off smetli 3:0 na zápasy zálohu extraligového Brna, když po dvou vítězstvích na Širůchu nezaváhali ani pod Špilberkem. Jejich triumf má o to větší váhu, že srazili na kolena výběr maximálně doplněný extraligovými „pendly“ (hráči do 21 let).
Brno B - Staré Město 1:3 (-14, 15, -17, -22)
Brňané měli nůž na krku, porážka znamenala jejich konec. Jejich nervozita se však překvapivě přenesla i na ruce borců ze Širůchu, tudíž se zpočátku oba týmy prezentovaly nepřesnou hrou. O osudu prvního setu rozhodly až dvě série skvěle podávajících Svobody a Patáka, kteří vytáhli skóre až na 4:14 a nasměrovali tým k prvnímu bodu.
Druhý set měl obdobný charakter, ale pro změnu se na servisu rozstříleli extraligoví borci v dresu domácích Kuliha a Mlčuch a Staroměstští rázem ztráceli až 9:19. Nápor Brna zastavilo až dvojstřídání v sestavě VSK (za Malčíka Pecháček a za Patáka Kamler), ale hosté už set ztratili. Do třetího setu se na post univerzála vrátil Paták, který byl nakonec jeho ústřední postavou, když nechytatelným servisem dokonale rozvrátil přihrávku domácích a od stavu 12:11 přispěl k vedení hostů 18:11. Závěr setu si pak Staroměstští pohlídali a po soustředěném výkonu šli do vedení 2:1. Rozhodující čtvrtý set byl dlouho vyrovnaný, hosté si vybojovali dvoubodové vedení až do koncovky 20:18. Při servisu Kamlera pak sestava na síti Paták, Pospíšil a Svoboda skvěle bránila a zařídili pět mečbolů (24:19). Blokem Pospíšila však proměnili až třetí, když předchozí útočné akce Patáka a Svobody domácí zablokovali.
Výborný zápas odehrál blokař Pospíšil, který v prvním setu z palubovky doslova vymazal svůj protějšek extraligového Mlčucha. „Standard si držel po celé utkání a měl tak lví podíl na vítězství,“ smekl kouč Petr Karabec. Konečný stav série 0:3.
O postup do finále se Svoboda a spol. poperou s Dobřichovicemi. Semifinálová série začíná na palubovce Jihočechů v pátek 25. února.
ST. MĚSTO: Svoboda, Malčík, Paták, Pospíšil, Skyba, Erman, Špalek, Pecháček, Kamler.

autor: PETR STRAKA