Pršalovi boys slaví stříbro

Uherský Brod Sport 05 / 05 / 2022

Basketbaloví junioři Spartaku Uherský Brod mají po sezoně. V závěrečném turnaji Nadregionální ligy, skupiny o 1. - 3. místo, si na domácí palubovce připsali po jedné výhře i porážce a v konečném účtování obsadili stříbrnou pozici.

UH. BROD - SAM Brno 72:77

Matematika byla jasná. Když svěřenci zkušeného kouče Jiřího Pršaly porazí mladíky z brněnské Sportovaní akademie mládeže, zůstanou ještě ve hře o první místo. A tak zaplněná sportovní hala viděla od začátku bitvu jako řemen. První čtvrtinu sice vyhráli hosté (15:14), ale ve druhé desetiminutovce Spartak postupně otočil na 27:23 a měl navrch. Jenže mírný favorit přidal a po zbytečných domácích chybách se dotáhl na rozdíl dvou bodů. Broďané pokračovali v sympatickém výkonu, vedli 52:45, ale soupeř nezpanikařil a v posledních devíti sekundách třetí části strhl vedení na svou stranu (57:56). Drama vrcholilo v závěru, ještě tři minuty do konce byl stav 66:67, ale finiš patřil vyslancům zpod Špilberka. Poločas 35:33.

UH. BROD - Kohoutovice 76:60

Letošní derniéru Broďané nakonec zvládli, ale dlouho se proti Kohoutovicím trápili. I když si opakovaně vytvořili více než slibný náskok (9:0, 27:17, 44:33), soupeř se pokaždé vrátil do hry a bojoval o vítězství. Zlom přišel až po oddechovém čase, který si na začátku druhé minuty za stavu 47:45 vyžádal domácí kouč Pršala. Po jeho domluvě se hráči vrátili ke hře z první poloviny zápasu, rychle odskočili na rozdíl deseti bodů (60:50) a závěr už dohráli v exhibičním tempu, když dominovali pod oběma koši. Poločas 37:31.

1. SAM Brno      5             1              508:375               11

2. Uh. Brod        3             3             459:425               9

3. Kohoutovice 1              5             315:482 7