Prvenství pro Borýska

Prvenství pro Borýska
Uherské Hradiště Sport 05 / 07 / 2015

Na závěrečný rozstřel v redakci nakonec nedošlo

Poslední neznámá je rozluštěna. Aquapark Slovácká sedma zná svého vítěze. Stal se jím Zdeněk Borýsek z Uherského Hradiště.
O prvenství se po posledním kole dělili Zdeněk Borýsek a Marie Brožová, oba měli na svém kontě shodně po 84 bodech. Podle pravidel měl o celkovém vítězi rozhodnout sportovně-znalostní test v sídle redakce. K němu nakonec ale nedošlo, protože Marie Brožová se ho ze zdravotních důvodů nemohla zúčastnit, a skončila tak na druhém místě. „Nic se nedá dělat, na test jsem se trochu připravoval, ale vůbec se nezlobím. Tímto přeji mé soupeřce hodně zdraví,“ uvedl hned na úvod Zdeněk Borýsek, který už v celkové prvenství moc nedoufal. „Sedmu hraji jen pro zábavu, když jsem se ale v průběhu dostal do vedení a pak se zase propadl o pár příček níž, už jsem v návrat na vrchol moc nevěřil. V pondělí jsem pak zjistil, že se o vítězství dělíme dva. Hned jsem si vzpomněl na zápasy, kde mi utekl bodík na poslední chvíli,“ smál se vítěz, podle kterého hlavní výhra v podobě poukazů do aquparku jistě potěší celou rodinu.
„Že bych se měl považovat za experta, to asi ne. Spíš to bylo o náhodě. Stačilo kolikrát uhodnout jenom první zápas za pět bodů a k tomu ještě jeden výsledek. Pak to rychle skáče. Jak říkám, hraji to pro zábavu a že z toho bude první místo, mě nikdy vůbec nenapadlo. Stačí si pročíst Kurýra, jak kdo hrál, podívat se na tabulky,“ poodhaluje tajemství svého úspěchu, který ale nebyl letos jediným. „Viděl jsem úvodní zápasy hokejového mistrovství světa v Praze, ale ten pravý sportovní vrchol budu mít až na podzim, kdy odlétáme do Chicaga synovci na svatbu a při té příležitosti už máme zajištěny i lístky na čerstvé vítěze NHL Chicago Blackhawks. Právě tomuto týmu fandí i moje sedmadevadesátiletá teta, která až do svých osmdesáti let měla na domácí zápasy permanentku a hokej prožívá dodnes,“ říká Zdeněk Borýsek, který tak bude na rozpacích. „Asi nestihnu konec Slovácké sedmy, ještě musím něco vymyslet, abych prvenství případně obhájil. Možná přímo z letiště pojedu opět pro výhru,“ dodává se smíchem.
Aby byl výčet výsledků kompletní, vítězem 12. kola se stal Jiří Jakšík z Topolné, který nejpřesněji odpověděl na optázku, ve které minutě padne první branka zápasu EURO 21 Česko - Srbsko, a to v minutě 10. Branka padla už v 8. minutě.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace