První posilou Slovácka Poliaček

První posilou Slovácka Poliaček
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 27 / 06 / 2011

Sedmadvacetiletý Slovák vedle fotbalu chová rybičky

První letní posilou zástupce Slovácka v nejvyšší soutěži se stal sedmadvacetiletý kreativní záložník Miroslav Poliaček, který přichází do slováckého klubu na přestup ze slovenské Senice.
Váš příchod se upekl velmi rychle.
V době dovolené se mi ozval trenér Soukup, který si sehnal o mně reference, a řekl mi, že by byl velmi rád, kdybych do Slovácka přišel. Jeho nabídka se mi zalíbila, protože česká liga je lepší než slovenská, i když my na Slovensku si to neradi připouštíme. V české lize je ale rozhodně více vyrovnaných a těžších utkání, jsou tady také lepší stadiony. Proto je pro mě česká liga výzvou.
Vaše rozhodování bylo tedy jednoduché?
Dá se říci, že ano. Když jsem totiž v zimě přestoupil do Senice, tak všechno nasvědčovalo tomu, že budu pravidelně hrávat. V generálce jsem se ale zranil, mužstvo se chytilo a mělo velmi dobrou jarní sezónu. Trenér Griga proto neměl důvod dělat žádné změny a já na to doplatil. Jen jsem několikrát střídal a takovou sezónu jsem už nechtěl opakovat.
Týden už trénujete se Slováckem. Jaké jsou vaše úvodní dojmy?
Je tady super stadion a vypadá to, že lidé tady mají o fotbal zájem. Spoluhráči jsou také v pohodě, takže zatím nemám jediný důvod toho litovat.
Přicházíte s pověstí kreativního, obounohého záložníka. Jak byste charakterizoval sám sebe?
Nejvíce mi sedí pozice levého záložníka, který se může stahovat i do středu hřiště. Necítím se být nějakým sprinterem po čáře. Určitě je výhodou, že skutečně umím kopat oběma nohama. Na druhou stranu jsem nikdy nebyl žádný hlavičkář.
Přicházíte ze Slovenska. Budete v Uh. Hradišti bydlet, nebo chcete dojíždět?
Jsem rodákem z Prievidze, ale teď jsem se usadil v Prešově, odkud pochází moje snoubenka. To by na dojíždění samozřejmě nebylo, takže si už hledám v Hradišti nějaký byt. Do začátku července bych chtěl mít snoubenku i s dcerou u sebe.
Když jste přicházel do Slovácka, znal jste někoho?
Osobně jsem neznal nikoho, ale jména jako Ondřejka, Košút, Víťa Valenta jsou mi známá. Českou ligu jsem totiž tak trochu sledoval.
Takže ani reference o slováckém klubu jste k rozhodování nepotřeboval?
To zase ne. Když šlo v rozhodování do tuhého, tak jsem si informace, které jsem potřeboval vědět, získal. Ptal jsem se kluků, kteří Slovácko znají. Třeba Petra Struhára, se kterým se znám ze Slovanu, nebo kluků z Trenčína, kteří sem často jezdí na soustředění. Všichni mi to jen doporučili.
Prošel jste řadou klubů od Prievidze přes Hradec Králové, Slovan, Prešov a Senicu. Máte za sebou i starty ve slovenské juniorské reprezentaci.
Prošel jsem všechny mládežnické kategorie, ale v jedenadvacítce to bylo spíše sporadické, protože tehdy jsme hráli v Prievidzi zrovna jen druhou ligu.
Vzpomněl jste snoubenku a dceru. Jste tedy ženatý nebo svadba je na spadnutí?
Ženatý zatím nejsem, ale skutečně je na spadnutí. Dokonce jsme už měli termín, ale přítelkyni v tu dobu zemřel otec, takže jsme termín museli zrušit a pak už nebyl čas. Všechno bylo hektické. Máme spolu jeden a půlletou dceru, takže svadba určitě bude.
Fotbal vám určitě sebere hodně času. Na co si vyšetříte chvíle kromě kulatého nesmyslu?
Mám rád akvaristiku. Doma mám rybičky, o které se rád starám. Vedle toho také rád chodím na houby. Teď ale věnuju veškerý čas naší malé.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace