První útok na vše nestačil

Slovácko Sport 14 / 12 / 2010

Ostroh prohrával v Boskovicích po druhé části 4:0, přesto sahal po bodu
Hokejisté Uh. Brodu zajížděli v nekompletní sestavě do Blanska a v utkání plném zvratů byli nakonec rádi za bod. Blízko k němu měli i hokejisté Uh. Ostrohu, jejich branky však začaly padat příliš pozdě.
Blansko - Uh. Brod 6:5 po SN (3:2, 0:2, 2:1)
Bez tří klíčových hráčů - útočníků Pavla Obadala a Kubiše a také bez brankáře Málka - odjížděli Broďané do Blanska s cílem ukořistit alespoň jeden bod. Situaci jim komplikoval i fakt, že druhý z brankářů Vylímek je zraněný, a tak svatyni Brodu hájil Ondrašík, který již delší dobu netrénoval. Úvod zápasu vyšel domácím, kteří se rychle ujali dvoubrankového vedení, které korigoval Vančura. Blansko, opírající se o rychle bruslící mladé hráče, poté opět odskočilo na 3:1. Za tohoto stavu uzavřel přibližně na půl hodiny Ondrašík svou svatyni a hosté toho dokázali využít k otočení skóre na 3:4. Ve třetí třetině se domácí dočkali odměny za svou aktivitu a opět to byli oni, kdo byl blíže k vítězství. V samotném závěru ovšem Broďané dokázali vyvinout tlak a první útok, který dal všechny branky hostů, se opět dokázal prosadit. Utkání tak skončilo 5:5 a o konečném výsledku rozhodly nájezdy.
Branky: 10. Vančura, 16. Suhrada, 21. Vančura, 35. Suhrada, 58. Vančura.
Uh. Brod: Ondrašík - Surý, Rajnoha, Kojecký, Uhříček, Woska, Malíček - Vančura, Suhrada, Vaněk - Krchňáček, L. Obadal, Šiller - Kovář, Bujáček, Dovrtěl.
Boskovice - Uh. Ostroh 4:3 (0:0, 4:0, 0:3)
Ostrožané odehráli v Boskovicích zápas tří naprosto odlišných třetin. V úvodní dvacetiminutovce totiž oba celky předváděly vyrovnanou partii bez vyložených šancí. V prostřední části měli výrazně navrch domácí, kteří dokázali plně využít toho, že jejich soupeř hrál téměř v permanentním oslabení. Úvodní dvě branky dal domácí kanonýr Kárný, který stál vždy na konci přesilovkové akce. Boskovice se poté ještě dvakrát dokázaly prosadit, a tak před závěrečnou třetinou svítilo na tabuli skóre 4:0. V poslední části se však Ostrožané takříkajíc kousli a domácí celek začali jednoznačně přehrávat. Branky se ovšem hosté dočkali až v 50. minutě, kdy se z mezikruží trefil Bauer. O tři minuty později se Ostroh opět bránil v oslabení. Puku se ovšem zmocnil Uherek, přihrál na Bauera a ten se opět nemýlil. Tři minuty před koncem vzal na sebe zodpovědnost Němčický,  který zakončil přesnou ranou do pravého rohu. Na vyrovnání již však chybělo Ostrohu více času. Branky: 50. Bauer, 53. Bauer, 57. Němčický.
Uh. Ostroh: Valúch, Hybler - Uherek, Frolek, Horsák, Šudřich, Klauda, Fornůsek - Bauer, Zalubil, Tóth - Němčický, Barák, Penák - Kolář, Ťok, Kartusek.

autor: HYNEK ZDENĚK