Půst ukončily, klidný závěr zařídila Tobiášová

Kunovice Sport 28 / 11 / 2014

I když prvoligové házenkářky SHK Kunovice mají za sebou už osm soutěžních zápasů, v sobotu se teprve podruhé představily vlastním fanouškům. A stejně jako při premiéře 19. října je potěšily vítězstvím. Na jejich štítě zůstal předposlední Most.
Kunovice - Most B 21:15
Kunovjanky po třech smolných těsných porážkách na palubovkách soupeřek prahly po vítězství víc než kdy jindy. Do utkání proto vlétly jako velká voda a od úvodních minut třímaly dirigentskou taktovku. V přestávce je tak hřál uklidňující čtyřbrankový náskok. Kdyby ale proměňovaly jen všechny sedmimetrové hody, vedou o šest gólů. Nejzkušenější hráčky Fleková a Štěrbové však jednou selhaly.
„A zahodily jsme i nějaké vyložené šance, ale to se někdy stane,“ komentovala přešlapy v koncovce Jarmila Štěrbová, hrající trenérka Kunovic.
Obraz hry se nezměnil ani po obrátce. Když se domácí hráčky vyvarovaly tradiční hluché pasáže, nebylo o vítězství pochyb. O tři body se osmi góly zasloužila i Štěrbová, ale spokojeností nehýřila. Spíš naopak. „Byla jsem marná, dala jsem jen osm branek,“ zlobila se na sebe Štěrbová, který vyzdvihla výkon Horákové, Kosinkové a brankářky Tobiášové. „Ve druhém poločase nás držela svými zákroky. Jinak byl závěr asi pořádně dramatický,“ podotkla trenérka.
Házenkářky Kunovic tak poskočily na osmou příčku a v sobotu je čeká derby na palubovce Otrokovic. Poločas 10:6
KUNOVICE: Tobiášová - Romanová 2, Horáková 5/2, Ježková, Kosinková 3, Jurasová 2, Fleková 1, Štěrbová 8/2, Hoffmanová.