Pykali za chyby

Uherské Hradiště Sport 11 / 11 / 2015

Milan Heča stál dvakrát tváří v tvář osamoceným fotbalistům Zlína a přestože v zápase držel Slovácko dlouho nad vodou, na Poznara a Vukadinoviče byl krátký. Náš výkon byl tragický. Nic v něm nebylo. Nepřihráli jsme si balon. Jediná dobrá věc byl náš gól. Zlín byl lepší na balonu, měl víc odražených míčů, souboje jeden na jednoho. Prostě byli lepší. Ve druhé půli jsme si řekli, že to musíme zlomit, víc je napadat. A stejně se nám nepodařilo výsledek otočit. Vzadu děláme strašné chyby a děláme je celý podzim. Za nerozhodnutého stavu ztratíme v útoku náš míč, nezachytíme brejk a ani se nezajistíme. Prostě další hrubá chyba.
Martin Kuncl se vrátil při absenci Chvátala do sestavy, ale radosti na hřišti si příliš neužil. Výkon v prvním poločase byl z naší strany až trapný. Náš přístup byl strašný a asi jsme si mysleli, že se ten zápas odehraje sám. Atmosféra před utkáním byla hrocena hlavně od novinářů. Já jsem ve Slovácku sedm roků a hrál jsem proti němu poprvé. Je to pro mě zklamání, jako bych prohrál kdekoliv jinde. My jsme k tomu měli přistoupit jako ke každému jinému ligovému utkání s plnou vážností a to se nepodařilo. Nesbírali jsme odražené míče a nebyli jsme natolik aktivní, jak bylo potřeba. Musíme mít dostatek pohybu a nabídky a pak soupeře přehrajeme. Branky přišly po dvou odkopech, kdy jsme byli my v akci a oni šli pak sami na brankáře. Nepamatuji si, že by nás některý soupeř pustil samotné na gólmana. Možná v dorostu.

Branky očima střelců:
1:0 - Tomáš Poznar se po půlhodině hry dostal do samostatného náběhu na Heču. Slováčtí stopeři Košut s Hofmannem se nepochopitelně rozestoupili, Heča vybíhal proti míči, ale na hranici šestnáctky se zasekl a zlínský kanonýr měl svoji úlohu už jednoduchou. „Kdyby gólman vyběhl, tak by to měl. Ale tím, že začal couvat, udělal chybu. Na jedné straně brány se vytvořil prostor a já se soustředil na to, abych ho trefil,“ popsal svůj zásah Tomáš Poznar
1:1 - Libor Došek si připsal šestou trefu v letošní sezóně, ale radost z ní neměl žádnou. Přitom Jaroslav Diviš mu z pravé strany poslal na hlavu ideální centr a míč z jeho hlavy zapadl do levého horního rohu tak přesně, že ani dvoumetrový Holý v bráně Zlína na něj neměl nárok. „Centr od Jardy byl skutečně ideální, mně se podařilo předskočit hráče, který byl přede mnou, a míč jsem netrefil úplně, jak jsem chtěl. Ukázalo se ale, že to bylo dobře, protože kdybych ho trefil podle svých představ, tak by to možná gól nebyl.“

2:1 - Slovácko bylo v tlaku, minuty ubíhaly a vypadalo to, že Zlín se dostává na kolena. Jenže přišla další lehká ztráta před šestnáctkou domácích, rychlá, přímočará přihrávka našla Poznara, který mezi Košutem a Břečkou vyslal z vlastní poloviny Vukadinoviče pelášícího vstříc třem bodům. „Věděl jsem, kam chci střílet. Gólman zavíral přední tyč, tak jsem to zkusil na zadní a vyšlo to,“ radoval se z trefy Vukadin Vukadinovič.