Pykali za kritiku sudího

Staré Město Sport 21 / 10 / 2016

Omlazený kádr prvoligových volejbalistů VSK Staré Město vydoloval na palubovkách soupeřů jediný bodík, který si přivezl z Nymburku za pětisetovou porážku, když vedl 2:1… V Chocni se o šanci na bodový zisk připravili nepřesnostmi ve vyrovnané koncovce čtvrtého setu.
Nymburk - STARÉ MĚSTO 3:2
Úvod zápasu Staroměstským nevyšel, nedařilo se jim na příjmu ani v útoku a domácí si vybudovali výrazné vedení 11:5, následně 20:11 a za dvacet minut vyhráli první set. Vyrovnaná druhá sada se lámala až v koncovce, kdy domácí vedli 18:16 a ještě měli i za stavu 24:23 první setbol. Jenže nakonec slavili borci ze Širůchu, kteří srovnali krok. Ve třetím setu pak po sériích servisů Maděry a Skyby utekli až na 12:5 a náskok si už pohlídali k zisku setu. O osudu zápasu se rozhodlo v polovině čtvrtého setu, kdy hosté vedli 9:8, ale pak se nechali rozhodit několika spornými verdikty rozhodčího, protestovali a vyfasovali dvě červené karty, tedy trestné body! Domácí jejich rozpoložení využili, v jednom postavení otočili na 17:9 a ziskem setu si vynutili tie-break, který i přes úvodní manko 0:4 a 2:5, nakonec zvládli. Sety 16, -29, -19, 16, 12.
Choceň - STARÉ MĚSTO 3:1
Na východ Čech už neodcestovali smečaři Kroča (pracovní povinnosti) a Motyčka (hrál extraligu za Zlín) a svěřenci kouče Petra Karabce od začátku ztráceli. Chybami přispěli k vedení soupeře až 10:3 a nebylo co řešit. Ve druhé sadě drželi s domácími krok, při vyrovnané koncovce 18:18 však zkolabovali na příjmu a domácí ujeli až k setbolu 24:18 a druhý proměnili. Ve třetím setu hosté doháněli průběžné dvoubodové manko, naposledy 18:16, aby vývoj v koncovce kvalitním servisem a dobrou obranou na síti otočili. Ve vyrovnaném čtvrtém setu měli šanci na úspěch, ale od stavu 18:19 chybami soupeři darovali rozhodující náskok, který už nedotáhli. Sety 21, 19, 21, 21.
STARÉ MĚSTO: Maděra, Skyba, Janečka, Truong, Adamec, Motyčka, libero Bláha, střídali Kroča, Klimeš, Kvapilík, Dubovský.