Pykali za prodloužení přestávky

Slovácko Sport 27 / 10 / 2009

Fotbalisté Slovácka B se nepárali s Boskovicemi a na vedoucí Šardice ztrácejí šest bodů

Divizní fotbalisté Slovácka B stále stíhají vedoucí Šardice, na domácí půdě v Kunovicích rozstříleli Boskovice 4:1.
Rosice - Uh. Brod 4:2 (0:1)
Ani na sedmý pokus fotbalisté Uherského Brodu neoslavili na půdě soupeře vítězství, byť se v prvním poločase prezentovali parádním výkonem, který korunoval gólem Lukeš. O půl hodiny si totiž „prodloužili“ přestávku...
Broďané začali bez bázně a hany, soupeře zaskočili aktivním napadáním a zákonitě měli míč častěji na kopačkách. Domácí zkrátka drželi na uzdě a povolili jim jen pár dalekonosných ran, které s přehledem likvidoval gólman Ondrůšek. Jeho spoluhráči v poli naopak měli tři slušné šance a jednu po krásné Daňkově kolmici přetavil ve vedení Lukeš, který obešel obránce a brankáři nedal šanci. Do druhé půle však v hostujících dresech nastoupila úplně jiná jedenáctka, Rosičtí ji strčili do kapsy a během půl hodiny čtyřmi góly totálně rozebrali. Dva údery Broďanům zasadil i nejlepší divizní kanonýr Malata. Až pak se Ligas a spol. probudili, ale agilní Lukeš stihl jen korigovat. Branky: Lukeš 2.
UH. BROD: Ondrůšek - Drápala (80. Trecha), Vrága, P. Ligas, Hroch - Daněk, Horňák (70. Dvořák), M. David, Slinták - Vacula (85. Kukuča), Lukeš.
Slovácko B - Boskovice 4:1 (2:0)
Slovácko od začátku tvrdilo muziku, soupeř se dostával na jeho polovinu jen sporadicky nakopávanými míči. Domácí se ujali vedení po netypické brance Sasína. Ve 22. minutě totiž poslal Borusík do vápna centr, který se odrazil od pozadí hradišťského útočníka šťastně do branky. „V minulých zápasech se nemohl trefit ani nohou, ani hlavou, tak se mu to nyní podařilo originálním způsobem,“ usmíval se kouč Jiří Dekař. Druhá trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Valenta se ve 28. minutě postavil k rohu, který namířil na hlavu Šimáčka. Ve druhé půli spálil dvě tutovky Smetana, ale reputaci si částečně napravil vzápětí, když hlavou sklepl míč Sasínovi, který zvýšil na 3:0. V 68. minutě se na hřišti objevil Pyclík, který o sedm minut později zakončil kombinační akci Valenty se Smetanou. Branky: Sasín 2, Šimáček, Pyclík.
SLOVÁCKO: Kubásek - Ruman, Hesek, Šimáček, Svízela - Borusík (68. Pyclík), Abrahám, Valenta (77. Višváder), Semela (79. L. Čtvrtníček) - Smetana, Sasín.

autor: PETR ČECH, LENKA HORÁKOVÁ