Račice Novovešťanům svědčily

Ostrožská Nová Ves Sport 14 / 08 / 2014

Kanoisté i kajakáři vybojovali celkem deset zlatých medailí

Téměř tři desítky medailí přivezli na Slovácko zástupci a odchovanci novoveské kanoistiky z republikového šampionátu v Račicích. Slovácký oddíl měl přitom i velký kus smůly. Desetkrát totiž těsně skončil pod stupni vítězů.
S titulem mistra republiky v kategorii starších žáků se vrátil třináctiletý Jiří Zalubil. „Spolu s dorostencem Davidem Janíkem a přerovskou dvojicí Zubík - Havlík navíc potvrdili skvělé složení čtyřkanoe. Porazili totiž i nymburskou loď rekrutující se z nejlepších dorosteneckých závodníků a získali tím titul mistrů České republiky v dorostencích,“ uvedl kouč kanoistů z Ostrožské Nové Vsi Vítězslav Pjajčík.
O další tituly republikových šampionů se postarali odchovanci Ostrožské Nové Vsi Martin Mach a jeho sestra Monika, kteří nyní shodně závodí v dresu Dukly Praha). V kategorii kajakářů shodně ovládli nejkratší tratě.
Neztratil se ani zbytek výpravy. Juniorka Kateřina Pjajčíková úspěšně dovedla do cíle čtyřkajak. „Ve společných finálových jízdách žen a juniorek drželo kvarteto s těmi nejlepšími krok a na dvoustovce dokonce chvíli útočilo i na vítězné české reprezentantky Havlovou - Fasnerovou - Hrochovou a Krpatovou,“ upozornil Pjajčík.
Možná největším smolařem šampionátu se stal osmnáctiletý kajakář Jakub Mlčoch. V souboji o postup mezi finalisty mu na kilometrové trati chybělo devět setin sekundy. Následně prohrál o stejný čas bronzový souboj v deblkajaku. Další čtvrtou příčku si do své bilance přidal v singlu na pětistovce a o den později v nejrychlejším závodě mistrovství: K4 junioři a muži na 200 metrů. Medaili si přesto nakonec odvezl, za finále deblkajaků na 500 metrů spolu s vltavotýnským Karlem Simonem. Z výsledků: Ostr. Nová Ves získala 28 medailových umístění, z toho 10x zlato včetně čtyř titulů mistrů ČR. O zlaté medaile se postarali: Monika Machová (3; mistryně ČR), Martin Mach (1; mistr ČR), David Janík (1 spolu se Zalubilem; dorostenecký mistr ČR), Jiří Zalubil (4, z toho 1x spolu s Janíkem; dorostenecký a žákovský mistr ČR), David Hatlák (1), Josef Húsek (1)
Stříbrné medaile přidali: Monika Machová (1), Martin Mach (2), Kateřina Pjajčíková (2), Michal Girašek (2), Adéla Janošková (1), David Hatlák (1), Michal Pavlíček spolu s Josefem Húskem (1). A bronz: Monika Machová (1), Martin Mach (1), Kateřina Pjajčíková (1), Jakub Mlčoch (1), Michal Girašek (2), Adéla Janošková (1), Michal Pavlíček (1).

autor: vp, bri