Řádí jako uragán, soupeřkám nasázely 38 branek

Uherský Brod Sport 04 / 11 / 2013

Florbalové juniorky Uherského Brodu kralují první lize

Jako uragán vtrhly do nové sezony prvoligové florbalové juniorky 1.AC Uherský Brod, obhájkyně bronzových medailí. Na turnaji v Jihlavě a v domácí hale nepoznaly hořkost porážky, když se prezentovaly nebývalou útočnou silou. Ve čtyřech zápasech soupeřkám nasázely 38 branek!

Jihlava -Uh. Brod 4:16
Broďanky v úvodních minutách hledaly, ale když domácí hráčky nečekaně otevřely skóre, zpřesnily hru a rozjely nevídaný střelecký koncert. Už do přestávky otočily na 1:5 a ve druhé třetině Jihlavě nastalo peklo na zemi... „Během necelých šesti minut holky utekly na 10:1 a domácím nepomohl ani oddechový čas. Jejich hlad po hře i gólech byl obrovský,“  uvedl Jiří Králík, brodský trenér. Branky: Indrová 3, Kadlčíková 3, Mošťková 3, Matějíčková 3, Pravcová 2, Marková, Zlámalová,

Uh. Brod - Bulldogs Brno 7:5
Souboj s Brňankymi svěřenkám kouče Králíka herně vůbec nevyšel. Celý zápas tahaly za kratší konec a vítězství urvaly až v samotném závěru, kdy skórovaly dvakrát během 6 sekund! „Lehkost ze souboje s Jihlavou byla pryč, utápěli jsme se v nepřesných nahrávkách a spoustě soubojů u mantinelu. Holky se opět přesvědčily, že když neberou soupeřky vážně, je zle,“ uvedl Králík. Branky: Mošťková 2, Indrová 2, Pravcová 2, Kadlčíková.

Uh. Brod - Těšany 10:1
Premiéru před zaplněným domácím hledištěm Broďanky zvládly na jedničku, trápily se jen v první třetině. „Holky se předváděly, technicky náročné finesy jim však ve velmi rychlém provedení nevycházely a hra naslepo už vůbec ne,“ zlobil se po bezbrankové první třetině Králík. Jeho ovečky však po domluvě zpřesnily hru a spustily brankostroj, který se zastavil na čísle deset. Branky: Matějíčková 4, Kadlčíková 2, Mošťková, Madajová, Pravcová, Zlámalová.

Uh. Brod - Židenice 5:5
Když domácí hráčky prohrávaly na začátku druhé třetiny 0:3, zdálo se, že zakusí potupný debakl. Změna herního stylu však přinesla ovoce a tři góly znamenaly vyrovnání. Broďanky se pak dokonce ujaly vedení, ale plichtu nakonec zachraňovala dvě minuty před koncem Kadlčíková. Branky: Zlámalová 2, Indrová 2, Kadlčíková.

autor: ceh, tk