Radost vypukla u Moravy!

Slovácko Sport 08 / 03 / 2016

Hokejisté Uherského Ostrohu, jeden z aspirantů na postup do II. ligy, je v semifinále play off Krajské ligy! Ve čtvrtfinále vyřadili na tři zápasy rivala z Uherského Brodu.
UH. OSTROH - UH. BROD 3:1
Série neporazitelnosti hokejistů Uh. Brodu skončila po 73 dnech, Uherský Ostroh zvládl úvodní čtvrtfinále o poznání lépe a zaslouženě se ujal vedení v sérii.
Svěřenci kouče Ivana Klaudy otevřeli skóre už ve 4. minutě, kdy při vlastním oslabení proměnil trestné střílení Stránský. Třiadvacetiletý Ondra, nejlepší kanonýr od Olšavy, sice za dvě minuty srovnal, ale vzápětí svým druhým gólem vrátil domácím vedení Stránský. Asi jen málokdo tušil, že jeho gól bude vítězný. Ve zbývajících 52 minutách se totiž červené světlo za brankou rozsvítilo už pouze jednou.
„Celý zápas jsme vlastně prohrávali, zápas nám vůbec nevyšel, bylo to trápení. Klukům nelze upřít snahu, ale chybělo nám bruslení, tvrdost i pověstné štěstí,“ nehledal výmluvy Roman Uhříček, kouč poražených.
Branky a asistence: 4. Stránský (tr. střílení) 1:0, 6. Ondra (Okénka, Gureň) 1:1, 8. Stránský (Rauš) 2:1, 31. L. Galuška (Antonovič, V. Galuška) 3:1. Vyloučení 8:9, navíc Flora (UO) a Kubiš (UB) 10 minut, bez využití, oslabení 1:0. Třetiny 2:1, 1:0, 0:0. Stav série 1:0.
UH. OSTROH: Valúch - Nevídal, Heča, Červínek, Rapant, Kučera, Zahradný, Vaněček - Antonovič, Mika, Neuwirth, L. Galuška, V. Galuška, Ťok, Rauš, Tóth, Stránský, Beneš, Šlapák, Flora.
UH. BROD: Zubo - Kubiš, Pšeja, Gureň, Řezníček, J. Vaněk, Surý (21. P. Vaněk) - Doležálek, Holík, Nesrsta (21. Bumbál) - Okénka, Gergela, Ondra - Obadal, Šiller, Hladiš - T. Pavlůsek.

UH. BROD - UH. OSTROH 6:1
Druhý duel se až nečekaně brzy proměnil v jednoznačnou záležitost Uh. Brodu. Borce od Olšavy nasměroval k vítězství kapitán Milan Šiller, který se podepsal pod oba góly v první třetině. Když pak zkraje druhé části zvýšil Gergela, Ostrožané definitivně ztratili pevnou půdu pod nohama. Jejich rozpoložení nevylepšil ani gól Antonoviče v přesilové hře, vzápětí se totiž trefil ostrostřelec Ondra a nebylo co řešit. V závěru domácí zatloukli  ještě dva hřebíky do ostrožské rakve.
„Chyběla nám jiskra, větší důraz v soubojích i v zakončení. I když jsme v polovině zápasu snížili, soupeř rychle odpověděl a pak už nás k ničemu nepustil. Vyhrál zcela zaslouženě,“ uznal sportovně Bronislav Zápařka, ostrožský manažer. „Hráči předvedli o sto procent lepší výkon, přidali na bruslení, tvrdosti  a perfektně bránili střední pásmo. Jistotou byl gólman Zubo,“ neskrýval spokojenost Uhříček, trenér Uh. Brodu.
Branky a asistence: 6. Šiller (T. Pavlůsek, Obadal) 1:0, 15. Šiller (Obadal) 2:0, 22. Gergela (Šiller) 3:0, 30. Antonovič (Stránský) 3:1, 4. 36. Ondra (Gergela, Peterka) 4:1, 56. Kubiš (Obadal, Šiller) 5:1, 57. Ondra (Okénka, Gergela) 6:1. Vyloučení 9:7, navíc Gureň (UB) a Tóth (UO) trest do konce utkání, využití 1:1, oslabení 0:0. Třetiny 2:0, 2:1, 2:0. Stav série 1:1.
UH. BROD: Zubo - J. Vaněk, Pšeja, Gureň (16. Peterka), Řezníček, Kubiš, Surý - Doležálek, Holík, Peterka (16. Bumbál) - Okénka, Gergela, Ondra - Obadal, T. Pavlůsek, Šiller.
UH. OSTROH: Valúch - Nevídal, Heča, Červínek, Kučera, Zahradný - Antonovič, Mika, Neuwirth, L. Galuška, V. Galuška, Ťok, Rauš, Tóth, Stránský, Šlapák, Flora.

UH. OSTROH - UH. BROD 8:3
Vynikající výkon brankáře Viktora Valúcha, proměňování šancí a chyby brodských obránců byly pomyslným jazýčkem na vahách.
Hlavně v prvních dvou třetinách si hosté vytvářeli šance, ale s jejich proměňováním byli na štíru. Puky z jejich hokejek totiž jako magnet přitahoval Valúch. A domácí trpělivě zvyšovali náskok až na 4:0 ve 42. minutě. Spartak pak ještě z trestného střílení zásluhou Holíka snížil, ale případný zárodek dramatu  domácí rázně odmítli, když v rozpětí 93 sekund třikrát překonali Zuba a tribuny skandovaly: „Deset, deset!“ O postupujícím bylo jasno.
Branky a asistence: 5. Antonovič 1:0, 18. Flora (Rauš, Stránský), 25. Rauš, 42. Neuwirth 4:0, 47. Holík tr. střílení 4:1, 50. Červínek 5:1, 52. Mika (Ťok) 6:1, 52. V. Galuška (Antonovič) 7:1, 56. Obadal tr. střílení 7:2, 57. Antonovič (Červínek) 8:2, 59. Kubiš (Obadal). Vyloučení 10:12, navíc Beneš (UO) a Kubiš (UB) 10 minut, využití 2:0, oslabení 0:1. Třetiny 2:0, 1:0, 5:3. Konečný stav série: 2:1
UH. OSTROH: Valúch - Nevídal, Kučera, Červínek, Heča, Zahradný - V. Galuška, L. Galuška, Antonovič - Rauš, Flora, Stránský - Mika, Ťok, Beneš (Šlapák)
UH. BROD: Zubo (52. D. Chovanec) - Kubiš, Pšeja, J. Vaněk, Peterka, Surý, Gureň, Řezníček - Klusák, T. Pavlůsek, Bumbál, Doležálek, Holík, Gergela, Šiller, Ondra, Obadal, Okénka.