Raketový úvod Bánova proti Kostelanům

Slovácko Sport 23 / 05 / 2013

Okresní přebor 24. kolo

Bánov - Kostelany n. M. 7:1 (4:1)
Branky: 5., 43., 48. Dalajka M., 2. Mahdal L., 7. Horňák L., 61. Gajdůšek M., 88. Kočica M. - 4. Dvouletý R.
ŽK: 27. Dalajka M., 82. Durďák V. - 31. Chmelař D.
Diváci: 150.
Rozhodčí: Tomáš Tureček - Břetislav Polanský (laik), Jaroslav Vávra (laik).
Bánov: Franc P. - Vaňhara J., Ryšávka F., Polanský L., Mahdalíček P. (42. Staroba P.), Mahdal L., Horňák L. (82. Lux R.), Guryča R., Gajdůšek M., Durďák V., Dalajka M. (72. Kočica M.).
Trenér: neuveden.
Kostelany n. M.: Vávra J. - Vávra M., Šimík D., Němec M., Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Chmelař D., Horký L., Facalka R. (59. Facalka P.), Dvouletý R., Dvouletý J.
Trenér: Martin Vávra.
Utkání s raketovým nástupem a bohaté na branky. Ve 2. minutě otevřel skóre domácí kapitán - 1:0. Hosté odpověděli ve 4. minutě, když Dvouletý po pěkné kombinační akci srovnal na 1:1. Domácí to nezlomilo a vzápětí z protiútoku strhli vedení na svou stranu a Dalajka zvýšil na 2:1. V 7. minutě Horňák zvýšil na 3:1 po pěkné kombinační akci. Hosté se snažili kombinovat, ale hra se jim nedařila a opět Dalajka zvýšil na 4:1. Do druhého poločasu měli domácí bravúrní nástup, když Dalajka ve 48. minutě dával na 5:1 a dovršil svůj hattrick. Od tohoto momentu se utkání dohrávalo v poklidu, domácí už jen navyšovali skóre. V 61. minutě Gajdůšek zvyšoval na 6:1 a skóre završil v 88. minutě Kočica na konečných 7:1. Kladem utkání byla slušná hra obou mužstev.
Nejlepší hráči: Michal Dalajka - Julius Mojžíš

Drslavice - Hluk B 2:1 (0:0)
Branky: 56. Vystrčil M., 75. Šrámek M. - 54. Jurásek Š.
ŽK: 40. Kňazeje T. - 42. Masařík M., 85. Janča P.
Rozhodčí: Roman Bednář - Tomáš Polášek, Antonín Věrný (laik).
Drslavice: Hroch M. - Vystrčil M. (88. Pišota F.), Vacula P., Šrámek M., Sehnal J., Přecechtěl P. ml., Pijáček L. (86. Ševčík P.), Mikulinec R., Machálek I., Kňazeje T., Kočica J. (69. Věrný R.).
Trenér: Přemysl Přecechtěl st.
Hluk B: Bachan L. - Tinka Z., Straka J., Loutocký E., Klabačka J., Jurásek Š., Janča P., Chytil R., Horák T., Bachánek O., Masařík M.
Trenér: Karel Vaculík.
Hosté byli domácím vyrovnaným soupeřem, a to zřejmě díky tomu, že domácí postrádali 5 hráčů základní sestavy. Ve 35. minutě Ivo Machálek orazítkoval levou tyč hostující branky a ve 37. minutě se ocitl sám před bránou René Mikulinec, ale jeho šanci hostující gólman vychytal. V 54. minutě zahrávali hosté rohový kop. míč propadl až ke zcela volnému Juráskovi, který s přehledem otevřel skóre - 0:1. Poté se domácí dostávali do více gólových příležitostí, ale vše vychytal vynikající hostující gólman. V 56. minutě krásně uvolnil Ivo Machálek Vystrčila, který si patou hezky pohodil míč a srovnal na 1:1. Nakonec se štěstí k domácím přece jen přitočilo. V 75. minutě dostal krásně míč do běhu Miroslav Šrámek a strhl vítězství na stranu domácích - 2:1.
Nejlepší hráči: Ivo Machálek - Lukáš Bachan

Košíky - Nezdenice 4:1 (2:0)
Branky: 1., 39., 77., 85. Přílučík M. - 51. Kalina P.
ŽK: 64. Fedor J. - 52. Uličník J.
Diváci: 105.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Martin Zelený, Štefan Krajčovič (laik).
Košíky: Pól R. - Večeřa T., Šlechta Z., Přílučík M., Poháněl K., Poháněl J., Ovsík M. (89. Večeřa L.), Ovsík J., Kaštánek J. (83. Mařák P.), Fedor J. (87. Mucha P.), Bémer Z.
Trenér: Vítězslav Kaštánek.
Nezdenice: Malaska T. - Uličník J. (87. Jančařík J.), Šašinka O., Skočovský D., Mlček T. (72. Marek P.), Mikliš M., Kolínek L., Kociňák J., Kandrnál P., Kalina P. (77. Adámek R.), Bachůrek M.
Trenér: Lubomír Valter.
Hned v 1. minutě centroval míč z levé strany Kaštánek, nabíhající Přílučík si míč zpracoval a z velkého vápna poslal domácí do vedení - 1:0. V 10. minutě chyboval gólman Pól, k míči se dostal Skočovský, ale domácí obrana se štěstím zachránila na rohový kop. Ve 30. minutě Skočovský střílel z 25 metrů, ale jeho střela skončila nad brankou. Šest minut před koncem prvního poločasu bravúrně obešel celou obranu Přílučík a zvýšil na poločasový výsledek - 2:0. V 51. minutě snížil z přímého volného kopu Kalina - 2:1. V 77. minutě Večeřa centroval míč z pravé strany Přílučíkovi a ten se opět nemýlil - 3:1. V 85. minutě z půli hřiště bravúrně Přílučík ukončil utkání na 4:1.
Nejlepší hráči: Marek Přílučík - Oldřich Šašinka

Kunovice - Břestek 2:0 (0:0)
Branky: 83., 88. (p) Brim O.
ŽK: 27. Baný J., 34. Lahodný J., 55. Sklenář J., 73. Noha J. - 35. Plevák L., 60. Bedřich M., 68. Strakoš S., 86. Zámečník M.
Diváci: 160.
Rozhodčí: Štěpán Martykán - Lukáš Krček (laik), Zdeněk Černý (laik).
Kunovice: Noha J. - Střelec T., Sklenář J., Lahodný J. (82. Škrášek D.), Kučera M., Hána M., Černý L. (46. Šebák O.), Brim O., Brim M., Baný J., Mareček M.
Trenér: Pavel Strakáč.
Břestek: Kníž A. - Zámečník M., Vojtek Z. (85. Martinák R.), Surový M., Strakoš S., Plevák L., Bedřich M., Lahola I., Kříž J., Dvořáček R., Čagánek P.
Trenér: Petr Sonntag.
Od začátku utkání měli domácí převahu ale střelecky se kunovičtí nemohli prosadit. Ke konci prvního poločasu hostující brankář Kníž chytil domácím dvě tutovky. Ve druhém poločase domácí pokračovali v náporu, ale stále se jim nedařilo vstřelit branku. Toho málem využili hosté, kteří měli několik šancí ke vstřelení branky. Ke konci utkání domácí znervózněli, branku se jim podařilo vstřelit až v 83. minutě, když se ve skrumáži nejlépe zorientoval Ondřej Brim a vstřelil první branku domácích. V 88. minutě opět Brim z pokutového kopu pojistil vítězství domácích na 2:0.
Nejlepší hráči: Ondřej Brim - Aleš Kníž

Mařatice - Šumice 0:3 (0:2)
Branky: 15., 43. Žampach Jan, 75. Kunovský R.
ŽK: 15. Prekop D., 67. Měrka R. - 17. Durďa M.
Rozhodčí: Igor Ševčík - Tomáš Polášek, Jan Duna (laik).
Mařatice: Hanák A. - Zbořil S. (46. Maquete A.), Vyorálek D., Vaněk R., Širůčka M. (84. Kuchař R.), Slavík M., Prekop D., Lžičář M. (25. Měrka R.), Kroča M., Janků A., Flašar J.
Trenér: Maquete Afonso.
Šumice: Šidlo M. - Žampach Jan, Vykydal M., Šojdr R., Pilka I., Marek V. (70. Ondřej V.), Machala P., Kunovský R., Kelíšek M., Juřeník M., Durďa M. (84. Pančocha J.).
Trenér: Josef Janíček.
Utkání na nerovném terénu začaly lépe Šumice, které šly při podpoře větru do vedení v 15. minutě, kdy se z 25 metrů krásně trefil Žampach - 0:1. Domácí se dostávali za půlící čáru spíše sporadicky, protože technicky vybaveni hosté posbírali vše, co se dalo. Hra se poté přelévala mezi šesnáctkami, ale ve 43. minutě se po kolmici dostal do brejku Žampach a s přehledem stanovil poločasový výsledek na 0:2. Ve druhém poločase Mařatice zahrávaly sérii rohových kopů, ale k jejich smůle bez využití. V 75. minutě na druhé straně kopal přímý kop Kunovský a po hrubé chybě gólmana zvýšil na 0:3. Hosté si za předvedenou hru odvezli zaslouženě 3 body.
Nejlepší hráči: Dalibor Prekop - Jan Žampach

Polešovice - Kudlovice 0:2 (0:1)
Branky: 37. Maňásek M., 70. Bohun P.
ŽK: 63. Dvouletý L., 75. Martykán M. - 20. Maňásek M., 53. Straka P., 82. Zedek J.
ČK: 86. Straka P. (Kudlovice).
Rozhodčí: Josef Chramcov - Jaroslav Bednařík (laik), Antonín Janošek (laik).
Polešovice: Pavela M. - Svoboda O., Náplava P., Martykán M., Korvas R. (46. Kordula T.), Kapetanovič J., Dvouletý L., Durmiševič E. (46. Hasoň D.), Březina T., Březina P., Běhávka J. (72. Hasoň J.).
Kudlovice: Tomaštík M. - Zedek J. (87. Benedikt M.), Straka P., Maňásek M., Koutník P., Ježek P. (68. Mikulík L.), Chmelař P., Hruška M., Bořuta T. (74. Vaculík M.), Bohun P., Bednařík M.
Trenér: Petr Ježek.
Diváci viděli bojovné nervózní utkání, ve kterém byli hosté v prvním poločase lepším mužstvem. První branka padla po rychlé akci z levé strany ve 37. minutě a přihrávce na malé vápno, kdy pohodlně skóroval Maňásek a otevřel skóre na 0:1. Ve druhém poločase se domácí evidentně zlepšili a zatlačili hosty do obrany, ale bez brankového efektu. Naopak v 70. minutě unikl hostující Bohun a sám proti brankáři docílil druhé branky hostů - 0:2. Od této chvíle domácí zatlačili hosty do hluboké defenzivy, ale skórovat se jim nepodařilo. V 86. minutě byl hostům vyloučen Straka za opakované podražení soupeře z boku.
Nejlepší hráči: Martin Martykán - Petr Chmelař

Slovácko C - Vlčnov 3:1 (1:1)

Branky: 29. (p) David T., 48. Balaštík A., 58. Heger D. - 23. Miroš J.
ŽK: 37. Heger D. - 66. Zemek P.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Martin Fišera - Tomáš Svoboda, Zděněk Horák (laik).
Slovácko C: Juřička M. - Žůrek A. (65. Salajka L.), Zemánek J., Šišák V., Paška L., Huráb J. (81. Mikulášek R.), Heger D., David T., Blažek T., Balaštík A., Abrhám F. (70. Huráb L.).
Trenér: Ladislav Pochylý.
Vlčnov: Hlaváček V. - Zemek P. (77. Bartošek J.), Miroš J., Mikulec M., Matějíček M., Leško Ivo, Koníček J., Kameník J., Hořejší P., Fibichr J., Bída I.
Trenér: Vít Bělohlávek.
Za ideálního fotbalového počasí začala obě mužstva velmi pozvolna, kdy do větší akce se dostal až ve 23. minutě Miroš, který prokličkoval obranou a sám zakončil - 0:1. Hosté se mohli radovat jen 6 minut, kdy po nepřehledné situaci v pokutovém území hostí, viděl asistent rozhodčího ruku a byl nařízen pro domácí pokutový kop, který s přehledem David proměnil - 1:1. Do konce poločasu se již skóre neměnilo. Do druhé půle naskočili lépe domácí, kdy ve 48. minutě po přečíslení utekl Balaštík a překonat brankáře již pro něho nebyl problém. Tečku za celým utkáním udělal Heger, který dostal nádherný pas z levé strany a zakončil do prázdné brány. Vlčnov přijel bez svých největších opor a bylo to znát i na jejich hře.
Nejlepší hráči: Adam Balaštík - Jan Miroš

23. kolo dohrávka
Kostelany n. M. - Kunovice 2:3 (1:1)

Branky: 24. Dvouletý J., 76. Šimík D. - 42. Brim O., 56. Střelec T., 71. Hána M.
ŽK: 13. Chmelař D., 22. Dvouletý R., 62. Mojžíš Ju., 87. Mojžíš Jo., 90. Šimík D. - 24. Krček L., 50. Sklenář J., 58. Kučera M., 60. Mareček M.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Michal Kubíček - Lukáš Mikulka, Igor Ševčík.
Kostelany n. M.: Vávra J. - Vávra M., Šimík D., Mojžíš Ju., Mojžíš Jo., Marek D., Chmelař D., Horký L., Facalka R. (67. Němec M.), Dvouletý R., Dvouletý J.
Kunovice: Boček A. - Střelec T., Sklenář J., Petřek V., Lahodný J., Kučera M., Krček L. (33. Mareček M.), Hána M. (80. Brim M.), Černý L. (42. Šebák O.), Brim O., Baný J.
Dohrávka minulého kola nabídla už od začátku hodně nervózní utkání, Obě dvě mužstva se více jak hře věnovala mluvení, což se projevilo i na stylu hry. Z ojedinělé akce domácích se podařilo Jakubovi Dvouletému prostrčit míč mezi nohama hostujího brankáře a otevřít skóre zápasu - 1:0. Favorizovaným hostům se podařilo vyrovnat až v samém závěru poločasu, kdy se po rohu nikým nehlídaný Ondřej Brim dostal k hlavičce - 1:1. Začátek druhé půle navázal na průběh prvního poločasu, kdy po důrazném pokárání hostujícího trenéra, jeho svěřenci začali hrát fotbal a domácí zatlačili na jejich polovinu. Hosté si vypracovali několik šancí, které ale končily bez gólového efektu, trefil se až Tomáš Střelec - 1:2. Po této brance hosté opět ožili a v 71. minutě Hánou zvýšili na 1:3. Domácí ale nesložili zbraně a Šimíkem snížili. Poté Kostelany vrhly vše na útok, ale vyrovnávací branky se už nedočkaly.
Nejlepší hráči: Jakub Dvouletý - Jaroslav Baný

14. kolo dohrávka
Nezdenice - Šumice 2:1 (1:0)

Branky: 25. Skočovský D., 79. Kolínek L. - 87. Vykydal M.
ŽK: 43. Bušo J., 50. Skočovský D., 55. Valter L. - 64. Kandrnál M.
Diváci: 300.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Volodymyr Korolovych, Lukáš Libosvár
Nezdenice: Malaska T. - Valter L. (65. Mlček T.), Šašinka O., Skočovský D., Mikliš M. (85. Uličník J.), Kolínek L., Kociňák J., Kandrnál P., Kalina P., Bušo J., Bachůrek M. (75. Janík D.).
Trenér: Lubomír Valtr.
Šumice: Šidlo M. - Žampach Jan, Šojdr R., Pilka I. (40. Žampach Jos.), Marek V. (60. Vykydal M.), Machala P., Kunovský R., Kelíšek M. (70. Ondřej V.), Kandrnál M., Juřeník M., Durďa M.
V derby utkání viděli diváci oboustranně útočný fotbal. V 19. minutě mohli jít domácí do vedení, když nastřelili tyč. Dočkali se ve 25. minutě, kdy chyboval hostující brankář i obrana, toho využil Skočovský a střelou do prázdné branky otevřel skóre - 1:0. Od té chvíle se hra vyrovnala, hosté převzali iniciativu a mohli i vyrovnat. Ve 39. minutě jim ale v cestě stálo břevno, proto první poločas skončil těsným vítězstvím domácích. Od prvních minut druhého poločasu byli domácí aktivnější, tlačili hosty, ale jejich pozorná obrana byla vždy na svém místě. Domácí se dočkali navýšení v 79. minutě. Po chybě obrany se k míči dostal Kolínek - 2:0. Hosté se nevzdali a dočkali se v 87. minutě, kdy Vykydal snížil na 2:1. Zbytek utkání si domácí již pohlídali.
Nejlepší hráči: Dušan Skočovský - Radim Kunovský