Rangers se přiblížili titulu

Uherský Ostroh Sport 10 / 03 / 2011

Hokejisté uherskohradišťských Rangers jsou blizoučko k zisku premiérového titulu v Okresní hokejové lize. V úvodním finále play-off totiž zvítězili v Uherském Ostrohu na ledě Top Moravia po samostatných nájezdech 5:4. Série na dva vítězné zápasy pokračuje v pátek.
Top Moravia - Rangers 4:5 (1:1, 2:1, 1:2)
Kdo přišel v páté minutě, neviděl jediné dva góly v první třetině. Skóre otevřeli Rangers, ale hned z bully domácí se štěstím vyrovnali, když střelu od modré tečoval jeden z obránců za záda brankáře Hubáčka. V prostředním dějství se misky vah převážily na stranu Top Moravia, přemožitele dvojnásobného obhájce titulu Old Stars. Jenže vedení neudrželi, tři minuty před koncem srovnal hostující kapitán Jakeš. O rozuzlení se tak postaraly samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější Rangers. Jejich vítězství zařídil Adam Šupka, bývalý kapitán hokejistů Uherského Hradiště. „Na nájezdy jsme si věřili, pravidelně je trénujeme. I když jsme si uvědomovali, že soupeř v nich dvakrát přelstil Old Stars,“ komentoval zisk prvního finálového bodu Petr Hubáček, gólman Rangers, který v nájezdech kapituloval jen jednou. „Soupeř mě nachytal na hruškách bekhendovým blafákem, ale další dva pokusy jsem pochytal, takže spokojenost,“ usmívá se Hubáček. Rangers však ještě zůstávají při zemi, ještě musí udělat druhý krok. „A je nad slunce jasné, že kluci z Ostrohu neprodají kůži lacino. Udělají maximum pro prodloužení série,“ ví moc dobře zkušený gólman. Branky vítězů: Šuráň 2, Šupka, Jakeš.
Finálová série se přesunuje do Uherského Hradiště, páteční druhý duel začne ve 20 hodin, případný třetí rozhodující o čtyřiadvacet hodin později.