Reflex čeká existenční bitva, Brod končí

Slovácko Sport 25 / 06 / 2014

Inlinisté Uherského Hradiště třetí duel nezvládli a zahrají si o sestup s Přerovem

Inlinisté Reflex Uherské Hradiště první kolo playout nezvládli a o víkendu je čeká bitva o přežití v extralize s Přerovem. Borci IHC Uherský Brod už mají po sezoně, když ve čtvrtfinále play off podle očekávání nestačili na Beroun.
UH. BROD - Beroun 2:8
Broďané byli papírovým outsiderem a prognózy nevyvrátili. První čtvrtinu sice prohráli jen 0:1, ale když pak během pěti minut druhé části inkasovali pětkrát, nebylo co řešit. Heča a spol. pak sice ještě dvěma góly korigovali, ale na víc už se neprosadili. Beroun tak jen potvrdil pohodu ze základní části, v níž ztratil jen jediné utkání při skóre 81:44. Branky: Polášek, Heča. Čtvrtiny 0:1, 0:5, 2:0, 0:2. Stav série 0:1.
Beroun - UH. BROD 12:2
Odveta byla ještě jednoznačnější záležitostí Středočechů, kteří ve 20. minutě vedli 7:0. Hosté pak sice snížili Vaňkem, ale za „troufalost“ je domácí ztrestali sprškou dalších pěti gólů! Kdyby rozhodčí pískl konec, nikdo by se v tu chvíli asi nezlobil. Snad jen Surý, který sedm sekund před koncem přidal druhou trefu hostů. Branky: Vaněk, Surý. Čtvrtiny 3:0, 4:1, 5:0, 0:1. Konečný stav série 2:0
UH. BROD: Ondrejka – Vaněk, Kubiš, Bujáček, Surý, Šiller, Trenčan, Heča, Hudáček, Mrázik, Polášek, Hlavica, Malý, Harting.
UH. HRADIŠTĚ - Storm Praha 1:8
Reflex měl výborný start, už v páté minutě otevřel skóre Kovařík. Jenže radost domácích nevydržela ani minutu... Ještě do konce první čtvrtiny pražský nováček vedl a nakonec hostiteli nasázel osm gólů.  A přitom na Slovácko přijel jen v sedmi, včetně brankáře... Branka: Kovařík. Čtvrtiny 1:2, 0:1, 0:2, 0:3. Stav série 0:1.
Storm Praha - UH. HRADIŠTĚ 2:3
Kdo očekával, že se Hradišťští po domácím výprasku položí, nestačil se divit. I když domácí ještě po první čtvrtině vedli, po zbytek zápasu už tahali za kratší konec. Vítězný gól zařídil ve 30. minutě Valenta. Hvězdou zápasu však byl gólman Černocký, který několikrát tým podržel a dokonce zlikvidoval i trestné střílení. Branky: Popelka, Horák, Valenta. Čtvrtiny 2:1, 0:1, 0:1, 0:0. Stav série 1:1.
Storm Praha - UH. HRADIŠTĚ 4:2
Třetí, rozhodující zápas týmy rozehrály o necelé dvě hodiny později. I když domácí byli stále v sedmi, postupně si vypracovali tříbrankový náskok a záchranu si už pohlídali. Hosté se ještě dvěma góly vrátili do zápasu, ale při power play inkasovali počtvrté. Branka: Červenka, Piluša. Čtvrtiny 1:0, 1:0, 1:1. Konečný stav série 2:1.
UH. HRADIŠTĚ: Černocký – Valenta, Horák, Nesrsta, Piluša, Červenka, Oharek, Gärtner, Popelka, Mika, Schuster, Kovařík, Novák.