Reflex je po nájezdech v semifinále

Slovácko Sport 07 / 06 / 2010

Inlinehokejisté Uh. Brodu jsou zachráněni, Uh. Hradiště čeká Brno

Inlinehokejisté Reflex Uherské Hradiště jsou v semifinále! Mezi nejlepší kvarteto je poslal gól oslavence Nesrsty v samostatných nájezdech. Jejich dalším soupeřem bude Brno. Uh. Brod má splněno, zachránil se.
Play-off
Hr. Králové - Uh. Hradiště 2:5 (0:3, 1:0, 1:0, 0:2)

Uherskohradišťští měli parádní start, v desáté minutě vedli 3:0 a zdálo se, že v pohodovém tempu dokráčí k vítězství. Jenže tříbrankový náskok je ukolébal, přestali hrát a přenechali otěže soupeři, který se během následujících dvou čtvrtin dotáhl na dostřel. Kouč Aleš Pšurný proto na svěřencích nenechal nit suchou. „Kluci se naštěstí po jeho proslovu vzpamatovali a dvěma góly rozhodli. V klíčových fázích nás opět podržel gólman Černocký,“ říká Miroslav Rýpal, vedoucí týmu. Branky: Piluša, Pšurný, Gajdošík, Stejskal, Valenta.
Uh. Hradiště - Hr. Králové 4:4 na sam. nájezdy (1:2, 2:1, 0:1, 0:0)
Kdo očekával, že Sakrajda a spol. na domácím stadionu hladce potvrdí postup do semifinále, byl nemile překvapen. Už v 52. sekundě Hradečtí otevřeli skóre a vedení si udržovali prakticky po celý zápas. „Soupeř byl lepší po všech stránkách, vyloženě nás přehrával. A hlavně čaroval jejich gólman, který pochytal i nemožné,“ kroutil hlavou Rýpal. Jelikož po základní hrací době zvítězili hosté 4:3, na řadu přišlo desetiminutové prodloužení. I když se hrálo výhradně na hradeckou branku, skóre se nezměnilo. Rozuzlení tak přinesly až samostatné nájezdy. „I když jejich gólman čaroval, na střely do horních růžků příliš nereagoval. Až příliš brzy chodil do kleku. Kouč proto poslal na trestné technické hráče, kteří při trénincích růžky vymetají a vyplatilo se,“ prozradil vítěznou taktiku Rýpal. O vítěznou trefu se postaral Nesrsta, který si tak nadělil dárek k 24. narozeninám.
Stínem zápasu je zranění Oldřicha Horáka, kterého při blokování střely trefil puk ze dvou metrů do hrtanu. „Zůstal ležet, klepal se. První pomoc mu poskytl týmový fyzioterapeut Vít Jančařík a záchranná služba jej pak převezla do zlínské nemocnice. Z nejhoršího je venku a snad stihne i víkendový reprezentační sraz hráčů do dvaceti let,“ přeje si vedoucí týmu. Branky: Horák 2, Fojtík, Nesrsta.
UH. HRADIŠTĚ: Černocký (Ševčík) - Valenta, Nesrsta, Gajdošík, Pšurný, Sakrajda, Stejskal, Schuster, Fojtík, Piluša, Horák.
Play-out
Uh. Brod - Rakovník 9:5 a 4:3 po prodl.

Inlinehokejisté Uh. Brodu jsou zachráněni. V prvním kole play-out nezaváhali v dvojboji s nováčkem z Rakovníka, kterého udolali dvakrát na domácí ploše. „Soupeř chtěl oba zápasy odehrát u nás, mezi zápasy byla asi devadesátiminutová přestávka,“ vysvětlil Jan Heča, hrající kouč Broďanů.
První zápas nabral očekávaný scénář už od první čtvrtiny, kterou domácí vyhráli 3:1 a soupeře prakticky pustili ke slovu až za rozhodnutého stavu. Branky: Krchňáček 4, Surý 2, Ručkay, Kartusek, Kubiš.
V odvetě se lámal chleba až v prodloužení. V jeho druhé minutě se nemýlil Kubiš a ukončil týmu sezonu. Branky: Kartusek, Voska, Krchňáček, Kubiš.
UH. BROD: Ondrejka - Kubiš, Surý, Woska, Kotačka, Vaněk - Heča, Šiller - Kartusek, Kotačka - Krchňáček, Ručkay.