Reflex je v semifinále!

Slovácko Sport 07 / 06 / 2011

Inlinehokejisté Uh. Brodu si zahrají extraligu i v příštím roce

Inlinehokejisté Reflex Uherské Hradiště jsou v semifinále! Ve čtvrtfinále play-off si poradili s pražskou Slavií 2:0 na zápasy (8:4, 5:3), když jejich největší hvězdou byl Rostislav Klesla, posila z NHL, kde obléká dres Phoenix Coyotes. Na konto si připsal hned osm kanadských bodů (2+6)! Uh. Brod slaví záchranu.
Uh. Hradiště - Slavia 8:4
Pšurného boys neponechali na domácím ledě nic náhodě a už v první čtvrtině si vytvořili uklidňující tříbrankový náskok. Pražané se dostávali do hry pouze v přesilovkách, které dokázali využít do puntíku. „Na disciplíně a hře v oslabení stále pracujeme, ale čtyři góly nejsou příliš dobrou vizitkou,“ přiznává Miroslav Rýpal, prezident IHC Reflex, kterého vykolejilo jen zranění gólmana Štúraly. „Dostal svalové křeče a rychlá záchranná služba jej odvezla do nemocnice. Ale už je fit,“ poznamenal. Branky: Ohnutek 3, Sakrajda 2, Klesla 2, Stejskal, čtvrtiny 4:1, 2:2, 1:0, 1:1.
Slavia - Uh. Hradiště 3:5
Reflex sice v české metropoli otevřel skóre, ale v polovině zápasu tahal za kratší konec - prohrával 1:3. „V kabině jsme se však vyhecovali, už jsme nechtěli hrát potřetí. Kluci proto na soupeře vlétli a během pěti minut třemi góly skóre otočili. A pak už jsme si vítězství vzít nenechali,“ uvedl Rýpal. Postup definitivně zpečetil v poslední části ranou pod víko Horák. „Výborně zachytal Černocký, který dokonale zaskočil za zdravotně indisponovaného Štúralu,“ pochválil gólmana prezident klubu. Branky: Balaštík 2, Horák 2, Nesrsta, čtvrtiny 1:1, 2:0, 0:3, 0:1. Konečný stav série: 0:2
Uh. Brod - Rakovník 12:0
1, 6, 8, 11, 12, to nejsou čísla sportky, ale minuty, ve kterých Broďané v první čtvrtině skórovali a rozhodli o jednoznačném vítězství nad Rakovníkem. „Když soupeř pochopil, že nemá šanci, soustředil se na odvetu. A tak jsme si ještě s chutí zastříleli,“ komentoval dvouciferný debakl Jan Heča, hrající asistent trenéra. Branky: H. Ručkay 3, Šiller 2, Krchňáček, J. Ručkay, Heča, Haring, Woska, Vala. Stav série: 1:0
Uh. Brod - Rakovník 5:2
O dvě hodiny později si soupeři dali odvetu a zpočátku to vypadalo, že rozuzlení přinese až třetí zápas v Havířově. Ještě ve 22. minutě totiž Severomoravané vedli 2:0... Jenže pak se šťastně trefil Haring a zápas nabral jiný směr. „Jako by nám po předchozí kanonádě zvlhl střelecký prach, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Třemi góly v poslední čtvrtině jsme si zajistili extraligovou příslušnost i pro příští sezonu,“ potěšilo Heču. Branky: H. Ručkay 2, Šiller, Haring, Vaněk. Konečný stav série: 2:0.