Reflex má jen bronz

Uherské Hradiště Sport 14 / 06 / 2010

Hradišťští inlinehokejisté si extraligové finále nezahrají

Inlinehokejisté Reflex Uherské Hradiště na český trůn neusednou! Jejich jízda play off totiž včera skončila. V semifinálovém dvojboji s Brnem dvakrát padli na kolena (3:10, 5:6) a zvedli nad hlavu „jen“ pohár za třetí místo.
Brno - Uh. Hradiště 10:3 (2:0, 2:1, 3:1, 3:1)
Hradišťští úvodní souboj na brněnském ledě nezvládli. Od úvodního buly působili rozpačitým dojmem, což ještě umocnili sérií špatných střídání, za která pykali dvouminutovými tresty. A právě přesilové hry se nakonec ukázaly jako rozhodující faktor. Brno jich totiž využilo hned pět! „Možná to zní zvláštně, ale herně jsme určitě nebyli horší, lépe jsme bruslili, ale soupeři jsme nechávali trestuhodně příliš prostoru na zakončení. A jeho efektivita byla snad stoprocentní,“ posteskl si Miroslav Rýpal, vedoucí týmu. Svěřenci Aleše Pšurného však klopýtali i v defenzivní činnosti, když nechávali často na holičkách brankáře Černockého. „V závěru už jsme si zkoušeli různé kombinaci na odvetu. I přes riziko, že soupeř půjde do přečíslení. Porážka totiž byla neodvratná,“ pravil Rýpal. Branky: Horsák, Stejskal, Sakrajda.
Uh. Hradiště - Brno 5:6 (2:1, 1:2, 1:1, 1:2)
Matematika byla před včerejší dopolední odvetou jasná. Jestli si Hradišťští chtěli zahrát finále, museli soupeře v základní hrací době porazit a pak zvládnout prodloužení, případně samostatné nájezdy. Jenže zůstalo jen u přání...
Domácí sice začali dobře, v polovině druhé čtvrtiny vedli 3:1, jenže pak převzali otěže Brňané, kteří během osmi minut třemi góly skóre otočili. „Fakt, že musíme vyhrát, nám trošku svazoval nohy,“ přiznal Rýpal. Sakrajda a spol. sice bojovali až do poslední minuty jako lvi, ale vítězství se nedočkali. Rozhodující úder soupeře přišel při power play. „Už jsme hráli vabank, remíza nic neřešila. I tak jsme ale vlastně přesilovku nehráli, rozhodčí nás krátce před koncem poslal do čtyř. Pálili jsme jako u Verdunu, ale marně. Gólman všechno vyrážel,“ říká Rýpal. Hradišťští podle něj neměli ani štěstí, třikrát totiž rozezvonili tyčku. „Bronz je trošku zklamáním. Zvlášť když jsme Brno v základní části dvakrát porazili. Chtěli jsme hrát finále,“ posteskl si vedoucí týmu.
V závěru se trošku přiostřilo, na ploše plály emoce. Fanoušci se tak na rozlúčku dočkali i boxérské vložky. Branky: Stejskal, Pšurný, Fojtík, Sakrajda 2.
UH. HRADIŠTĚ: Černocký (Ševčík) - Valenta, Nesrsta, Horsák, Schuster, Pšurný, Fojtík, Sakrajda, Piluša, Stejskal, Gajdošík.