Reflex na úvod skalpoval rivala

Sport 04 / 05 / 2012

Derby rozhodl Novák

In-line hokejisté Reflexu Uh. Hradiště, obhájci titulu, na startu nové extraligové sezony dobyli sídlo rivala z IHC Uh. Brod, když se dvěma góly blýskla slovenská posila Filip Novák. Na druhé straně zářil gólman Hynek Kůdela, který držel naděje Brodu až do posledních sekund.
Uh. Brod - Uh. Hradiště 4:5
Po oboustranně opatrném začátku jako první udeřili Broďané, kteří potrestali faul Nesrsty. Za záda brankáře Černockého se v přesilové hře trefil kapitán Heča. Už za tři minuty ale srovnal Piluša a v závěru druhé čtvrtiny otočil Flora. „Hrálo se nahoru dolů, šance byly na obou stranách, ale Černocký s Kůdelou potvrzovali role jedniček,“ komentoval dění na ploše Miroslav Rýpal, prezident hradišťského Reflexu. Domácí pak ještě vyrovnali, ale po zbytek zápasu už tahali za kratší konec. Jejich odpor zlomil dvěma góly Novák, posila ze Skalice. „Za hluchou pasáž jsme zaplatili třemi góly, škoda,“ posteskl si brodský kapitán Jan Heča.
Svěřenci kouče Aleše Pšurného utekli až na 2:5 a tříbrankový náskok drželi až do poslední minuty, ve které domácí sekli brankáře Černockého, což Schustera nenechalo klidným. Za roli Zorra mstitele si však vykoledoval trest za hrubost a Broďané zápas zdramatizovali. Přesilovku využil Kartusek a dvě sekundy před koncem snížil na rozdíl jediného gólu Heča. „A teď dají gól od půlky a sežeru hokejku,“ prohlásil na lavičce útočník Roman Nesrsta. Jídelníček ale měnit nemusí... Branky: Novák 2, Piluša, Flora, Horák - Heča 2, Šiller, Kartusek. Čtvrtiny 1:1, 1:1, 0:1, 2:2.
Uh. Brod - Brno 9:3
I když Broďané nastoupili k zápasu jen po krátkém odpočinku, soupeři rozstříleli. „Po bezbrankové čtvrtině jsme dali gól v přesilovce a nakopli motory,“ uvedl Heča. Za stavu 5:2 Brňané vystřídali brankáře, ale náhradník Vybíral měl ještě černější den. V poslední části pustil čtyři góly... „Měli jsme i štěstí. V závěru nám totiž rychle ubývaly síly, kluky už chytaly křeče,“ říká Heča. Branky: Heča 3, Šiller 2, Haring 2, Kartusek, Surý.