Reflex nestačil na Devils, odpadl po půli

Slovácko Sport 03 / 05 / 2010

Inlinehokejisté Uherského Hradiště i Uherského Brodu spolkli první hořké pilulky, Refex je však stále druhý

Extraligoví inlinehokejisté Reflexu Uherské Hradiště poprvé padli na kolena, nad jejich síly byl zlínský Devils, s nímž drželi krok jen dvě čtvrtiny. Hned dvě porážky však museli spolknout i borci Uh. Brodu.
Devils Zlín - Uh. Hradiště 12:6 (2:1, 2:2, 4:1, 4:2)
Když na začátku třetí čtvrtiny kanonýr Sakrajda srovnal na 4:4, Hradišťští živili šanci na bodový import. Jenže jenom krátce, následná pětigólová šňůra Devils jejich naděje pohřbila hluboko pod zem... „První polovina zápasu byla super, drželi jsme s favoritem krok, ale kluky následně rozhodil neodpískaný větší počet soupeřových hráčů na ledě, z čehož rekrutoval pátý gól v naší síti. Znervózněli a po dalších brankách nebylo co řešit,“ posteskl si Miroslav Rýpal, prezident Reflexu, který litoval slabé střelby. „Jako jediný často pálil Bičánek, ostatní se snažili kombinovat až do kuchyně. A přitom zlínský gólman hodně puků vyrážel,“ litoval Rýpal. Branky: Valenta 2, Bičánek, Sakrajda, Nesrsta, Horák.
Uh. Brod - Brno 2:5 (1:1, 0:2, 0:1, 1:1)
Inlinehokejistům Uh. Brodu domácí premiéra zhořkla, nestačili na Brno, když po celý zápas jen dotahovali jeho náskok. Šiller ještě v první části srovnal krok, ale pak už hráli prim hosté, kteří na dvě třetiny zamkli bránu. Závěrečná dvanáctiminutovka už druhou porážku Brodu neodvrátila. Branky: Šiller, Heča.
Olomouc - Uh. Hradiště 5:8 (2.2, 1:1, 0:2, 2:3)
Borci od řeky Moravy se dlouho trápili, nemohli nastartovat motor. Až od třetího dějství se karta obrátila, začali soupeře převyšovat v osobních soubojích a pozvolna se brankově vzdalovali. Druhým hattrickem ve třetím zápase sezony se blýskl Petr Sakrajda. „Má prostě formu. Je mrštný a stačí mu na skórování málo volného prostoru,“ vysekl útočníkovi poklonu Rýpal. Branky: Sakrajda 3, Piluša, Nesrsta, Pšurný, Stejskal 2.
Olomouc - Uh. Brod 5:3 (0:2, 2:0, 1:1, 2:0)
Broďané odcestovali na Hanou v okleštěné sestavě, když postrádali Kubiše, Wosku a Kartuska, což se nakonec podepsalo pod konečný výsledek. Start sice hosté ještě zvládli. Ve čtyřicáté sekundě otevřel skóre Šiller, který ještě za osm minut udeřil podruhé, jenže od druhé třetiny se karta pozvolna obracela. Olomouc však dostali na koně Heča a spol. chybkou v defenzivě, kterou potrestal ve dvaadvacáté minutě Kohút. Za třináct sekund už ale bylo srovnáno. Ve třetí části se ještě podařilo Kotačkovi strhnout vedení na stranu Uh. Brodu, ale pak už pálili ostrými pouze Hanáci. Branky: Šiller 2, Kotačka.
UH. BROD: Ondrejka - Kotačka, Surý, Hudeček,Vaněk - Haring, Šiller - Heča, Krchňáček - Vintr.

1. Devils Zlín    3    0    0    24:15    9
2. Uh. Hradiště    2    1    1    30:29    7
3. Brno    1    0    1    14:15     3
4. Olomouc    1    0    2    14:21    3
5. Uh. Brod    1    0    2    12:16     2
6. Šternberk    0    0    3    16:23    0