Reflex neudržel tříbrankový náskok...

Sport 15 / 05 / 2012

In-line hokejisté Uh. Brodu sužuje marodka

In-line hokejisté Reflex Uherské Hradiště mají za sebou solidní týden, ve kterém si připsali do extraligové tabulky čtyři body a poskočili na třetí místo. O poznání hůře si vedou borci IHC Uherský Brod, které sužuje neskutečná marodka. U lídra vyfasovali desetibrankový příděl...

Uh. Hradiště - Havířov 9:4
Třebaže i Hradišťští dávají sestavu horko těžko dohromady, s nejslabším článkem extraligy si s přehledem poradili. Zápas se už v první třetině proměnil ve hru kočky s myší. Havířov dokázal brankáře Černockého překonat prakticky jen v přesilových hrách. „Ze soupeře jsme měli určitý respekt, přece jen látáme sestavu, jak se dá. Ale obavy byly zbytečné, kluci zápas zvládli,“ uvedl Miroslav Rýpal, prezident hradišťského klubu. Branky: Novák 3, Piluša 2, Schuster 2, Gärtner, Nesrsta. Čtvrtiny 4:1, 1:0, 2:2, 2:1.

Brno - Uh. Hradiště 7:6
I když obhájce titulu takřka neustále vedl (3:0, 4:1, 6:3), nakonec odešel jen s bodem v kapse. Jeho vítězné naděje ukončil ve druhé minutě prodloužení Skácel. „A přitom jsme začali výborně, vedli jsme 3:0 a dokázali bleskurychle odpovědět i na první gól soupeře. Jenže pak Piluša podle sudích trefil jen břevno, zatímco kluci viděli gól, což je rozhodilo. Začali více diskutovat s rozhodčími, zapomínali na zadní vrátka a soupeř trestal,“ posteskl si Rýpal, který si postěžoval na podivný metr sudích. „Přehlíželi fauly soupeře, třeba Gärtner měl po sekeře ruku modrou jak šmoula, ale prý nic neviděli,“ zlobí se Rýpal. Premiéru si v dresu Reflexu odbyla brněnská posila Zdeněk Kučera, který se uvedl gólem. Branky: Piluša 2, Nesrsta, Valenta, Flora, Kučera. Čtvrtiny 0:2, 1:1, 4:3, 1:0 - 1:0.
UH. HRADIŠTĚ: Štůrala - Nesrsta, Valenta, Kučera, Sajdl, Horák, Piluša, Gärtner, Flora, Kovařík.

Olomouc - Uh. Brod 10:2
Už tak oklešťený kádr Broďanů ještě více rozklížila marodka, na Hanou už neodcestoval ani nemocný hrající kouč Heča a pracovně zaneprázdněný Šiller, a tak nebylo o vítězi pochyb už před úvodním bully... „Takovou destrukci týmu nepamatuju,“ posteskl si trenér Jan Heča. Marný boj o extraligové body tak v Olomouci svádělo osm statečných, kteří dvě čtvrtiny drželi skóre 2:0. Ve druhé polovině zápasu ale fyzicky odešli. „Zápas odehráli se ctí. Vždyť pět z osmi hráčů v poli mělo juniorský věk a všichni dohromady neměli v průměru ani jedenadvacet let,“ poznamenal Heča. Branky: P. Vaněk, Woska. Čtvrtiny 1:0, 1:0, 4:2, 4:0.
UH. BROD: Struhelka (36. Kůdela) - Surý, P. Vaněk, Hlavica, Woska - J. Vaněk, Kotačka, Gahura, Bujáček.

1. Olomouc    6    0    0    69:28    18
2. Devils Zlín    4    0    2     38:42    12
3. Uh. Hradiště    3    1    2    33:37    10
4. Brno    3    0    3    34:30     8
5. Uh. Brod    1    0    5    23:36    3
6. Havířov    1    0    5    29:53    3