Sport 02 / 06 / 2011

Inlinehokejisté Uh. Brodu se statečně drželi na Hané

Extraliga inlinehokeje dopsala poslední díly základní části, už o víkendu zvedá oponu play-off, které se však týká pouze borců Reflex Uherské Hradiště. Inlinehokejisty Uh. Brodu čeká boj o záchranu.
Olomouc - Uh. Hradiště 13:3
Reflex odjížděl na Hanou s jistotou play-off, což bylo znát při pohledu na soupisku. Kouč Aleš Pšurný nechal odpočívat největší oporu a vsadil na mládí. A tak není divu, že hosté od začátku tahali za kratší konec. „Soupeř byl jednoznačně lepší, šetřili jsme síly na čtvrtfinále,“ uznal Miroslav Rýpal, prezident IHC Reflex Uh. Hradiště. Branky: Piluša 2, Valenta, čtvrtiny: 4:1, 3:1, 3:1, 3:0.
Uh. Hradiště - Havířov 5:0 kont.
V posledním střetnutí základní skupiny se Hradišťští vůbec nezapotili a přesto si do tabulky připisují vítězství. Soupeř z Havířova totiž vůbec nepřijel. „Jsou bez bodu poslední a asi nechtěli zbytečně projížděť benzín. Aspoň se ale mohli omluvit. Že nepřijedou jsem se vlastně dověděl z diskuze na facebooku,“ kroutí hlavou Rýpal.
Reflex čeká v boji o semifinále pražská Slavie, v sérii hrané pohárovým způsobem na dva zápsy začíná v sobotu (14 hod.) na domácím ledě. „Soupeř má mladý tým dobrých bruslařů. Když budeme kompletní, máme šanci. V případě, že každý mančaft vyhraje jeden zápas, určí postupujícího prodloužení, případně samostatné nájezdy,“ doplnil Rýpal.
Olomouc - Uh. Brod 10:7
Broďané, kteří se připravují na záchranářské boje, na Hané s favoritem dlouho drželi krok. Ještě ve 24. minutě svítily na ukazateli skóre dvě trojky. Jenže pak domácí během necelých čtyř minut čtyřikrát překonali brankáře Ondrejku a zápas vlastně rozhodli. Heča a spol. pak ještě korigoali na 8:7, ale víc už jim Olomouc nepovolila. Branky: Krchňáček 4, Heča, Vančura, Vaněk, čtvrtiny: 2:1, 1:2, 4:1, 3:3.