Reflex patří mezi favority na titul!

Slovácko Sport 31 / 05 / 2010

Inlinehokejisty Uherského Brodu čeká play out, změří síly s Rakovníkem

Inlinehokejisté uherskohradišťského Reflexu jdou do play off z prvního místa a v roli jednoho z nejžhavějších kandidátů na mistrovský trůn. Druhého zástupce Uherskohradišťska v extralize z Uh. Brodu však čekají boje o udržení. Jejich soupeřem bude Rakovník.
Brno - Uh. Hradiště 6:7 (1:0, 1:1, 3:2, 1:4)
Lídr východní skupiny měl hrůzostrašný start, postupně prohrával až 1:4 a měl namále. Kouč Radek Pšurný na vývoj skóre reagoval oddechovým časem a svěřencům důrazně vyčinil. Nenechal na nich nit suchou. Kritika však padla na úrodnou půdu. „Kluci si vzali výtky k srdci, začali hrát čistě, bez faulů, za které předtím třikrát pykali, a pozvolna zápas otáčeli,“ říká Miroslav Rýpal, vedoucí týmu. Hradišťští v nástupu do posledního dějství otočili na 6:5, pak sice ještě Brno vyrovnalo, ale ve 43. minutě rozhodl Schuster. Branky: Sakrajda 2, Pšurný, Horsák, Stejskal, Piluša, Schuster.
UH. HRADIŠTĚ: Černocký - Valenta, Nesrsta, Gärtner, Gajdošík, Pšurný, Sakrajda, Horsák, Piluša, Josef Fojtík, Stejskal, Schuster.
Uh. Hradiště - Olomouc 14:8 (7:0, 1:5, 4:1, 2:2)
Po vítězství v moravské metropoli mělo Uh. Hradiště v kapse nejvýhodnější pozici do play off, ale ani přesto Hanáky nešetřilo. V první části jim nasypalo sedm gólů a de facto rozhodlo. „Kluci sice ve druhé čtvrtině pod dojmem vysokého náskoku polevili, čehož soupeř využil ke stažení, ale pak už to byla pohoda. Olomouc navíc hrála hodně nečistě, trestnou lavici nejčastěji zahřívali za hákování, sekání a napadení,“ uvedl Rýpal. Perličkou byla situace ze třetí části.
V čase 11:11 totiž jedenáctý gól domácích vsítil hráč s číslem 11 Petr Sakrajda.
Uh. Hradiště čeká ve víkendovém čtvrtfinále Hradec Králové. V sobotu hrají na východě Čech, v neděli doma. Branky: Nesrsta 4, Josef Fojtík 2, Sakrajda 2, Stejskal 2, Gajdošík.
UH. HRADIŠTĚ: Černocký - Valenta, Nesrsta, Gärtner, Gajdošík, Pšurný, Sakrajda, Piluša, Josef Fojtík, Jakub Fojtík, Stejskal, Schuster.
Uh. Brod - Olomouc 6:7 (1:1, 1:1, 1:3, 3:2)
Broďané přímý souboj o postup do play off na domácí ploše s Olomoucí nezvládli v samotném závěru. Ještě 106 sekund před koncem vedli 6:5, jenže pak během minuty dvakrát inkasovali a musí se soustředit na boje v play out.
Heča a spol. měli pomalý start, ve čtvrté minutě Hanáci otevřeli skóre, když potrestali faul Wosky, ale pak se misky vah začaly převažovat na druhou stranu. Broďané vedli 2:1, 3:2, ale větší náskok si k vlastní smůle nevypracovali. Soupeř tudíž vycítil šanci a třemi góly v rozpětí šesti minuty otočil na 3:5, což byl i výchozí stav před závěrečnou čtvrtinou. Domácí do ní vlétli jako velká voda, nutili soupeře k faulům a v přesilovkách pálili ostrými. Soupeři zasadili tři rány během čtyř minut a byli na koni. Jenže vedení, které by je poslalo do play off , neudrželi. V závěru je ztrestal dvěma góly Hanák. Branky: Kartůsek 2, Šiller 2, Hadina, Heča.
Uh. Brod - Devils Zlín 6:8 (1:4, 2:0, 1:2, 2:2)
Domácí od začátku tahali za kratší konec. Když po první dvanáctiminutovce prohrávali 1:4, vypadalo to s nimi všelijak, jenom ne dobře. A přitom určitě nebyli o tolik horší. Ve druhé části kvalitu ostatně potvrdili, když se dotáhli na dostřel, ale favorit jim opět utekl na rozdíl tří gólů (6:3), který si prakticky udržoval až do předposlední minuty, kdy účet zápasu uzavřel Kartůsek.  Branky: Haring 2, Kartůsek 2, Kotačka, Heča.