Reflex sestupuje do první ligy!

Uherské Hradiště Sport 04 / 07 / 2014

Trojnásobný mistr ČR opouští extraligové vody

Inlinisté IHC Reflex Uherské Hradiště opouštějí extraligu! Borci z levého břehu řeky Moravy po nervydrásajících bojích, kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu, dvakrát podlehli Night Birds Přerov a poprvé v historii klubu míří do první ligy.
Uh. Hradiště - Přerov 6:7
Reflex před existenční sérií posílil i Petr Sakrajda a zpočátku se zdálo, že na domácí ploše bez větších problémů vydláždí cestičku k vítězství. V 5. minutě totiž vedl 2:0, v 16. už 4:1. Jenže pak se domácí brankostroj nečekaně zadrhl.
Hanáci se chopili příležitosti a pěti góly v řadě převážili misky vah na svou stranu. Z ledové sprchy se domácí oklepali a dovedli zápas do prodloužení, ve kterém jim však nebylo přáno. Ve třetí minutě prodloužení Zavadila prostřelil Kočara. Branky: Červenka 2, Kovařík, Oharek, Popelka, Míka. Čtvrtiny 3:1, 1:3, 1:2, 1:0 - 0:1. Stav série 0:1.
UH. HRADIŠTĚ: Zavadil - Valenta, Sakrajda, Oharek, Červenka, Fojtík, Flora, Schuster, Kovařík, Popelka, Mika.
Přerov - Uh. Hradiště 8:6
Když domácí po první čtvrtině vyhrávali 4:1, s Uherským Hradištěm to vypadalo všelijak, jenom ne dobře. Hosté ale nehodili flintu do žita a trpělivě ukrajovali z manka gól po gólu. Ve třetí části pak přichystali frontální útok, když třemi brankami během necelých 4 minut otočili skóre ve svůj prospěch (6:5). Vedení však udrželi jen 94 sekund a v poslední části už nedokázali odpovědět na dva přesné zásahy Hanáků.
Extraligu tak opouští trojnásobný mistr, který poslední titul slavil v roce 2011. Loni uhájil extraligovou příslušnost v prvním kole, letos sestupuje. Tak strmý je pád mužstva, jehož dres obléklali i hvězdní hráči Klesla, Balaštík nebo Štůrala. Branky: Popelka 2, Vodák, Horák, Červenka, Valenta. Čtvrtiny 4:1, 1:2, 1:3, 2:0. Konečný stav série 2:0.
UH. HRADIŠTĚ: Ševčík - Valenta, Horák, Schuster, Vodák - Popelka, Nesrsta, Mika, Červenka, Fojtík, Sakrajda.