Sport 25 / 05 / 2011

Inlinehokejisté Reflexu si v derby zajistili postup do play-off, Brod o záchranu

Inlinehokejisté Reflexu Uherské Hradiště se radují, před posledním hracím víkendem si zajistili postup do čtvrtfinále play-off a zároveň poslali do bojů o záchranu rivala z Uherského Brodu. O osudu vyslanců Uherskohradišťska v extralize rozhodl jejich včerejší vzájemný duel.
Zlín - Reflex 8:2
Kdyby Reflex po první čtvrtině vedl 3:1, nikdo by se asi nedivil. Jenže hostující střelci si vylámali zuby na brankáři a pak už postupně přebíral otěže zápasu favorizovaný Zlín. „Hráli jsme v silně okleštěné sestavě, což bylo znát. A v dresu soupeře řádil Rachůnek s Veselým, kterým jsme nahráli do karet i zbytečným vylučováním,“ posteskl si Miroslav Rýpal, prezident IHC Reflex Uh. Hradiště. Branky: Piluša, Nuhlíček, čtvrtiny: 1:0, 2:1, 4:1, 1:0.
Zlín - Uh. Brod 16:9
Hosté odjížděli na horkou půdu zlínských Devils s defenzivní taktikou, nicméně už v první čtvrtině se jim rozsypala jako domeček z karet. „I když jsme po první dvanáctiminutovce vedli 4:3, byl to jen začátek našeho konce. Vůbec jsme totiž neplnili základní taktické pokyny a směrem dozadu kupili chybu na chybě,“ zlobil se Jan Heča, jeden z pilířů týmu. Totální kolaps si prožila hostující obrana ve druhé a třetí části, kdy inkasovala devětkrát a nebylo co řešit. „Soupeř nastoupil v nejsilnějším složení, včetně Rachůnka s Veselým. Byl jasně lepší, vyhrál zaslouženě,“ uznal sportovně Heča. Branky: Kotačka 3, Heča 3, Ručkay, Vančura, Kartusek, čtvrtiny: 3:4, 5:1, 4:0, 4:4.
Uh. Hradiště - Uh. Brod 5:2
Broďané měli nůž na krku. Jestli chtěli ještě pomýšlet na play-off, museli v derby zvítězit. Jenže jejich útočné snahy se tříštily o zeď jménem Štůrala, který tři čtvrtiny držel čisté konto. „Chytal opravdu parádně, zlikvidoval i několik samostatných nájezdů,“ pravil uznale Heča, hrající asistent trenéra. Reflex si tak před poslední částí vypracoval slibný tříbrankový náskok, o který však málem přišel. „Vedením jsme se nechali ukolébat, přestali jsme bruslit a málem pykali. Kluci se však naštěstí zavčasu probudili a dvěma góly rozhodli,“ komentoval dramatickou koncovku Rýpal. Branky: Balaštík 2, Nesrsta, Piluša, Horák - Vančura 2, čtvrtiny: 1:0, 1:0, 1:0, 2:2.
Uh. Hradiště - Brno 4:8
Když domácí brzy vedli 2:0, zdálo se, že si jdou pro další vítězství. Jenže pak znovu ubrali nohu z plynu, čímž nakopli brněnský motor, a začala přetahovaná o každý gól. O osudu zápasu nakonec rozhodla poslední čtvrtina, v níž Pšurný a spol. vyšli střelecky naprázdno a gólman Černocký kapituloval čtyřikrát. „Hodně nás srazily i verdikty rozhodčích, připadá mi, že každý zápas pískají podle jiných pravidel,“ krčí rameny Rýpal, který zkritizoval i hráče. „Až na výjimky si na hřiště dělají, co chtějí. Nebrání, hrají nedisciplinovaně a bez srdíčka, to se pak těžko vyhrává,“ zlobí se prezident klubu. Branky: Schuster, Valenta, Balaštík, Piluša. 2:1, 1:1, 1:2, 0:4.