Reinberk: Finále byl můj životní zápas

Reinberk: Finále byl můj životní zápas
Foto: Martin Otto  /  Vítězství v MOL Cupu si Petr Reinberk náležitě vychutnal
Uherské Hradiště Sport 15 / 06 / 2022

Petr Reinberk patří k inventáři 1.FC Slovácko. Ve třiatřiceti letech odehrál za Slovácko v prvoligovém dresu dvanáct sezón a všech svých 274 ligových utkání. To nejlepší si nechal na konec. Ve finále poháru rozhodl dvěma trefami, že historická trofej poprvé zavítá do Síně slávy slováckého klubu. Za svoji věrnost mateřskému klubu i neustálý růst výkonnosti si zaslouží velké absolutorium.

„Byl to můj nejlepší zápas kariéry. Doufám, že ho ještě něco překoná, ale doteď to byl jednoznačně vrchol. Získali jsme pohár a já jsem vstřelil dvě branky. O takovém průběhu finále se mi ani nesnilo. Na druhou stranu - když jsem před zápasem viděl, jak jsme připravení a jak je tým koncentrovaný, tak jsem věřil, že to utkání zvládneme. Já si to bezprostředně po zápase ani neuvědomoval, ale zpětně vidíme, že se nám podařil obrovský úspěch, na který nikdo z nás nezapomene.

Vám ale nevyšlo jen finálové utkání. Klíčovým mužem slováckého týmu jste byl po celou uplynulou sezónu, která skočila zopakováním historického čtvrtého místa a postupu do evropských pohárů. Jste spokojen i s umístěním v ligové tabulce i svými výkony po celý rok?

Byla to podařená sezóna jak z pohledu ligy, tak i poháru. Já jsem měl ke konci soutěže řadu gólových šancí, které ale byly nevyužity. Jak proti Baníku, tak i proti Plzni jsem tam měl stoprocentní šance a někteří mi právě říkali, že si to schovávám na to finále. Nakonec jsem byl rád, že jsem jim mohl dát za pravdu.

Památný finálový duel jste kvůli zranění nedohrál a vaše bezprostřední slova po skončení sezóny nezněla směrem ke startu nové sezóny příliš optimisticky. Už se váš zdravotní stav zlepšil? 

Letěli jsme s rodinou na dovolenou do Turecka, kde jsme si to s dětmi parádně užili. Teď už se těším na novou sezonu. Na kondičních testech jsem měl ještě úlevy, protože doléčuji zranění z finále poháru, a tak jsem absolvoval pouze zdravotní část.

Vloni byla vaše cesta kvalifikací konfereční ligy velmi krátká. Vypadli jste hned ve druhém předkole s bulharským Plovdivem. Letos budete mít minimálně dva pokusy dostat se do skupinové fáze jedné ze dvou evropských soutěží. Věříte si více? 

Věřím, že jsme zkušenější. Minulý rok to pro nás byla premiéra v Evropě a nakonec to pro nás nebylo moc šťastné. Sice jsme doma zvítězili 1:0 a mohli jsme vstřelit i druhou branku, ale po prohře v Plovdivu 0:1 došlo na penalty a ty jsme bohužel nezvládli.

Pomalu se rýsují první potenciální soupeři pro kvalifikaci Evropské ligy. Máte nějaké přání, s kým změřit své síly?

Já bych si přál Fenerbahce, protože Turci jsou do fotbalu blázni a hrát před takovým publikem v takové atmosféře musí být skvělé. Možná si někdo myslí, že by snazším soupeřem byla třeba kyperská Larnaka, ale Milan Petržela má již v Evropě něco odehráno a právě nás varoval, že hrát na Kypru není nic příjemného.

Ve Slovácku jste odehrál neuvěřitelných dvanáct sezón a jste klubovým rekordmanem v počtu ligových startů v modrobílém dresu. Nemrzí vás, že jste si nevyzkoušel nějaké atraktivnější angažmá?

Já vždycky říkám, že co se má stát, tak se stane. Nějaké nabídky jsem měl, ale zůstal jsem ve Slovácku a rozhodně ničeho nelituji. Fotbal jsem hrál od malička. V pěti letech mě k fotbalu přivedla mamka, po škole jsem vždy hodil brašnu za dveře a šel jsem hrát s kamarády fotbal. Dělal jsem i jiné sporty, ale fotbal jednoznačně převládal.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace