Rekordní derby, Broďané rivala zesměšnili!

Uherské Hradiště Sport 18 / 02 / 2016

Hokejisté Uherského Brodu dosáhli rekordního historického vítězství nad rivalem z Uherského Hradiště. Na ledě u řeky Moravy jej deklasovali 15:5 a stále zůstávají ve hře o elitní čtyřku, znamenající výhodu domácího ledu ve čtvrtfinále play off.
UH. HRADIŠTĚ - UH. BROD 5:15
I když svěřenci domácího kouče Bohuslava Weintritta sedí na dně tabulky Krajské ligy, stále ještě živí naději na postup do vyřazovacích bojů. Na osmou zálohu Břeclavi totiž ztrácejí jen dva body. Jenže po vystoupení v derby proti Uherskému Brodu jim snad věří jen fanoušci, kteří nosí růžové brýle...
Hradišťští sice po 67 sekundách otevřeli skóre, když se trefil Fridrich, ale to byla jen labutí píseň. Za minutu favorizovaní hosté srovnali krok a rozjeli uragán, který v týmu soupeře zanechal jen zmar, beznaděj a nevídanou spoušť. Když na sklonku 12. minuty zvyšoval J. Vaněk na 4:1, nahradil Hubáčka v brance Jakubčík. Ale ani on dlouho nevydržel, po dalších čtyřech gólech za stavu 2:8 opět přenechal místo v kleci Hubáčkovi. Bezmoc domácích dokumentoval ve 24. minutě Ondra, který dokonce skóroval při vlastním oslabení.
Druhé střídání brankářů Kotačku a spol. nepatrně nakoplo, Škubal rozezvonil tyčku a vzápětí během 46 sekund dvěma góly snížili na 4:8. Jenže další šance už pochytal gólman Zubo. A tak si opět vzali slovo borci od Olšavy, kteří se probudili z krátkodobé letargie a soupeře uzemnili dalšími čtyřmi ranami. Hosté rivala válcovali, fanouškům servírovali akce na jeden dotek s parádním zakončením. Dílo zkázy dokonal 24 sekund před závěrečnou sirénou Hladiš, který do domácí rakve zatloukl patnáctý hřebík.
„Po zkušenostech z posledního vzájemného utkání a s vědomím, že Uherské Hradiště ještě hraje o play off, jsme nic nepodcenili. Rychlá obdržená branka nám paradoxně pomohla, přeřadili jsme na vyšší obrátky a výsledek mluví za vše. Jak skóre narůstalo, kluci podvědomě polevili, jinak bylo vítězství ještě výraznější. Omlouvám se divákům, kteří čekali zajímavější a dramatičtější podívanou, ale snad se na nás zlobit nebudou,“ komentoval rekordní vítězství Roman Uhříček, kouč Uherského Brodu. Branky: Kubal 2, Fridrich, Tomešek, Karpíšek - Obadal 3, Šiller 2, J. Vaněk 2, Klusák 2, Holík 2, Hladiš, Surý, Okénka, Ondra, P. Vaněk. Třetiny 2:5, 2:6, 1:4.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček (12. Jakubčík, 31. Hubáček) - Lažek, Klauda, Studený, Rozhon, Foltýn, Škubal - Horehleď, Hruboš, Burša - Kubal, Nohál, Tomešek - Karpíšek, Fridrich, Kotačka - Dobeš, Kršjak, Bednařík.
UH. BROD: Zubo (41. D. Chovanec) - Kubiš, P. Vaněk, Gureň (21. Peterka), Řezníček, Vaněk, Surý - Peterka (21. O. Chovanec), Holík, Nesrsta - Okénka, Klusák, Ondra - Obadal, Šiller, Hladiš.

autor: ceh, hol