Remíza rovnající se vítězství

Uherské Hradiště Sport 21 / 03 / 2011

Takový zápas nám může pomoci

Trenér Jablonce František Komňacký na Slovácku dlouhá léta působil. Teď ale přijel s týmem, který byl v roli favorita. Stoprocentní jarní bilance i skóre 11:0 jej k tomu předurčovaly. Proto po zápase, který jeho tým ztratil v nastaveném čase, spokojený být nemohl. Chtěli jsme prodloužit svoji sérii, která čítá už několik zápasů, což znamená i na Slovácku bodovat naplno. Myslím, že jsme pro to ale neudělali maximum. Zklamali jsem především v první půli, kdy jsme byli až nepochopitelně nepřesní, kromě čtvrthodinového úseku, kdy jsme měli hru pod kontrolou a vytvářeli si střelecké možnosti. Do žádného tlaku jsme se nedostali. Druhá půle byla z naší strany o něco lepší. Dali jsme branku, měli jsme pak i další možnost pojistit vedení. To se nepodařilo a jak to ve fotbale chodí, hraje se, až dokud rozhodčí nepískne konec, a domácí v hektickém závěru srovnali a nás ztráta dvou bodů mrzí, protože bod v naší situaci moc neřeší. V boji o třetí místo se chceme držet a k tomu potřebujeme bodovat naplno, hodnotil sobotních devadesát minut František Komňacký.
Domácí trenér Miroslav Soukup, přestože jeho tým dva body ztratil, byl spokojený. Uhráli jsme velmi cennou remízu, ale troufnu si říci, že je zasloužená. Hrozně by mě mrzelo, kdybychom ten zápas dnes znova nezvládli a prohráli. Musím pochválit hráče, protože jejich přístup byl diametrálně odlišný od toho v zápase s Ústím. Vytvořili jsme si celou řadu šancí. Je mně až líto Lukáše Fujerika, který se tam třikrát čtyřikrát dostal do nádherné šance. Celý zápas pracoval výborně, snažil se být aktivní a tomu výkonu se dá vytknout jen to, že nedal branku. Jsem rád, že i v situaci, kdy jsme dostali úvodní gól, kluci zápas nevzdali a šli za vírou, že se to může ještě obrátit. Nakonec v nastavení jsme jednu situaci proměnili a zápas zremizovali. Věřím, že takový zápas nám může ohromně pomoci, protože vyrovnání v samém závěru přišlo jako zisk. Na rozdíl od zápasu s Plzní odcházíme ze hřiště pozitivně naladění, srovnával poslední domácí zápasy Miroslav Soukup.