Remízu trefila Brablcová

Kunovice Sport 23 / 10 / 2015

Házenkářky SHK Kunovice zůstávají i po čtvrtém pokračování první ligy neporaženy. Podruhé si však do tabulky připsaly jen bod za remízu, kterou v uherskohradišťském azylu zachránila až 51 sekund před koncem Brablcová.
KUNOVICE - Poruba B 25:25
Kunovjanky na soupeřky vlétly jako velká voda a v 6. minutě vedly 4:1. Jenže pak jako mávnutím kouzelného proutku přenechaly inciativu Severomoravankám, které nabídkou nepohrdly.
„Úplně odešla obrana, soupeřky nás přehrávaly hlavně kombinací do křídla, na kterou jsme nedokázali reagovat. A když se přidaly problémy s koncovkou a technické chyby, do přestávky jsme nabrali dvoubrankové manko,“ posteskl si René Gärtner, kunovický trenér, který v kabině hráčky burcoval k lepšímu výkonu.
Jenže jako by hrách na zeď házel. Ve 37. minutě už Štěrbová a spol. prohrávaly o pět branek. Kouč proto sáhl do sestavy, udělal pár změn a rozpoutal stíhající jízdu, který vygradovala v poslední minutě, kdy vyrovnala jedna z nejzkušenějších hráček Andrea Brablcová. „Jelikož jsme od desáté minuty dotahovali a ještě tři minuty před koncem prohrávali o dvě branky, bod bereme. Výsledek je spravedlivý. Holky zaslouží pochvalu, že to nezabalily a bojovaly až do konce,“ pravil Gärtner. Poločas 13:15.
KUNOVICE: Pauříková, Tobiášová - Kožuchová 6, Vinyatynská 5, Jurasová 5, Balážová 4, Brablcová 2, Hrabalová 1, Sklenářová 1, Romanová 1, Jagošová, Janásová, Kratochvílová, Gajdorusová.