Remízu trefila Fiurášková

Kunovice Sport 06 / 12 / 2019

Třebaže prvoligové házenkářky SHK Kunovice postrádaly zdravotně indisponovanou Budayovou se Slovákovou a ještě v prvním poločase odstoupily ze hry Fleková se Zálešákovou, v nervydrásající bitvě s druhými Vršovicemi urvaly bod. Teprve podruhé v sezoně tak doma nevyhrály.

KUNOVICE - Vršovice 26:26
Kunovjanky nastoupily jen v devíti, Budayová je totiž po operaci kolena a Slovákovou na palubovku nepustil zánět středního ucha. I proto možná Pražanky na Bělince od začátku vedly o dva tři góly. Když pak v 17. minutě zůstala na palubovce ležet Fleková, domácím fanouškům zatrnulo. „Lucka zápas nedohrála, vyhodila si rameno. Ale vrátila si ho zpět, takže příští zápas určitě stihne. Jen si dá dva tři dny odpočinek,“ komentoval zdravotní stav juniorské reprezentantky Miroslav Slovák, kouč Kunovic, který vzápětí přišel i o Zálešákovou. „Zuzka šla do trháku a se soupeřkou se potkala koleno na koleno. V pondělí jde k lékaři, uvidíme, jak dopadne,“ prozradil lodivod.
Kunovice tak dohrávaly zápas v osmi lidech, včetně brankářky Žákové. Role tahounek se zhostil trojlístek Tvrdoňová, Grabcová, Fiurášková, který ve druhém poločase řídil honbu za bodem. I když domácí hráčky prohrávaly už o čtyři branky, nesložily zbraně, semkly se a v 57. minutě šly dokonce do vedení (25:24). Grabcová pak z trháku trefila jen břevno a Vršovice dvěma góly otočily. Střelecký účet však uzavřela Fiurášková, která 28 sekund před koncem parádní střelou z „devítky“ zařídila bod. „I když jsme chtěli vyhrát, vzhledem k vývoji a zraněním remízu bereme. V závěru nás podržela brankářka Žáková, které chytila trhák a sedmičku. Ale pochvalu zaslouží všechny holky, semkly se, bojovaly jedna za druhou, navzájem se hecovaly, to se v minulosti často nestávalo,“ smekl před týmovým výkonem Slovák. Poločas 13:14.
KUNOVICE: Žáková - Zálešáková, Fleková, Tvrdoňová, Fiurášková, Grabcová, Brablcová, Polášková, Měsíčková, Palčíková.