Reputaci vylepšilo jaro

Reputaci vylepšilo jaro
Nezdenice Sport 25 / 06 / 2011

I přes zranění klíčových hráček skončily Nezdenice na špici tabulky

Po bronzové premiéře v moravské divizi vstupovaly fotbalistky Nezdenic do sezony oslabeny o pět hráček základní sestavy. I přesto ale zakotvily na výborné čtvrté pozici. Kouč Lumír Petrka měl přitom často čelo vrásčité jako indiánská stařena, jeho výběr totiž kosila zranění opor.
Ještě předtím, než sezona zvedla oponu, nezdenickou kabinu opustila pětice klíčových postav týmu. Kateřina Janíčková, Iva Minárechová, Andrea Andrlíková a Kristýna Manová ukončily kariéru, Tereza Ponížilová pak přestoupila do prvoligové juniorky 1.FC Slovácko. „A proto jsme se vydali cestou výchovy nových hráček, do týmu naskočily Petra Eliášová, Jana Minaříková, Nikola Jeglová a Martina Kelíšková a cílem byla stabilizace kádru společně s upevněním si pozice v soutěži,“ vrací se v čase Petrka.
Jeho výběr nakonec přezimoval na sedmé příčce, což úplně nesplnilo očekávání. „Na podzim se zranila gólmanka Mendlová, do brány tak musela Drgová, která normálně hrává v záloze. Holky navíc ještě nebyly sehrané,“ vysvětlil umístění ve spodní polovině tabulky lodivod. Jarní odvety už ale přinesly kýžené ovoce a posun do vyšších pater. Mezi tři tyče se totiž vrátila uzdravená Mendlová, která už za záda pustila pouze sedm střel, a tým se dokázal vyrovnat i se ztrátou nejlepší kanonýrky Švecové, která na podzim nastřílela jedenáct branek. „Sezona pro ni skončila po druhém jarním kole, musela totiž na operaci slepého střeva,“ uvedl Petrka. „Roli Švecové však parádně převzala Synčáková, která svým výkonem pozvedla celý mančaft,“ pochválil lodivod.
Na jaře tak nezdenická parta, táhnoucí za jeden provaz, servírovala skvělá představení a pouze dvakrát opouštěla hřiště se sklopenou hlavou. „Se sezonou panuje spokojenost, stabilizovali jsme kádr, který bude do dalšího ročníku ještě silnější. I nadále chceme hrát o špici a servírovat fanouškům pěkný fotbal, aby nás opět vyprovázeli do kabin potleskem,“ přeje si Petrka.
Do nové sezony už ulovil jednu posilu, ze Slavičína přichází Veronika Bělašková, která naposledy oblékala dres Holešova. A s týmem už trénuje i Švecová, která se do sestavy zřejmě vrátí už první červencovou sobotu na turnaji o Pohár starosty Nezdenic.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace